Komutan V. Subaşı; hakkında sâdır bazı haberlere müteveccih izah yaptı

Bilecik Uray Başbuğ V. Ferişte Cıda Subaşı, kâh basın ürün organlarında kendisine müteveccih çıkan haberlerle ait açıklama yaparak, “Bu ahlaksızlığa karşı türel mücadelemiz başlamıştır” dedi.

Başkan V. Subaşı yaptığı açıklamada bazı gazetelerinde şahsına müteveccih sâdır olgun ağız ağıza gerçeklikten ırak ve şahsını karalamaya yönelik tipik bir kampanyadan ibaret olduğunu belirtti. Subaşı, “Başkan Yardımcılığı görevine geldiğim 1 Nisan 2019 tarihinden ve Bilecik şehremaneti komutan vekilliğine seçildiğim tarihten bu yana tek şaibeye kayran bırakacak eylemde bulunmadım. Göreve başladığım ilk günden bugüne seçme devir adil, transparan ve sadık aynı şekilde şehrime hizmet ettim. Çocukluğumu geçirdiğim, eğitimimi tamamladığım ve yuva kurduğum Bilecik’e bakım etmekten dahi izzetinefis ve gelgel duyuyorum. Bu anlayışla çıktığım yolda; aynı kısım insanın ellerinden kayan iktidarı kaybetmemeleri adına propaganda yapan tıpkısı yayın organının yayımladığı; delilsiz, kanıtsız ve müsvedde amaçlı bu bili için bütün hukuki yollara başvurduğumu konusunda basarak afişe etmek isterim” dedi.

“Belirtilen konaklama maliyetinin belediyemiz marifetiyle karşılandığı iddiası tamamen asılsızdır”

Haberde sabık maliyet rakamının Bilecik Belediyesi marifetiyle karşılanmadığını vurgulayan Başkan V. Subaşı, “30 Ilkgüz-2 Teşrinievvel 2021 tarihleri beyninde Cumhuriyet Halk Partisi’nin düzenlemiş olduğu CHP’li Belediyeler Tarımsal Kalkınma Zirvesi’ne Karı Kooperatifimizle gelişigüzel Eş Komutan Yardımcısı olarak özellikle görevlendirildim. Bahsi güzeşte ecir, organizasyona katıldığımız ekibimizin hep konaklama maliyetini göstermektedir. Bunun dışında haberde bahsi sabık konaklama maliyetlerinin belediyemiz eliyle karşılandığı iddiası tamamen asılsızdır” dedi.

“Bahsi sabık ihale EKAP mevzuatına uygun şekilde yapılmıştır”

Bahsi güzeşte tenkis ile ilişik kendisine; bugüne büyüklüğünde bakım alımı gerçekleştirdiğimiz tüm ihalelerimizi şeffaflık karinesi gereği sosyal iletişim araçları hesaplarımızda etkili yayınladıklarını anlatan Subaşı, sözlerine şöyle bitmeme etti;

“Mecmu ihalelerimiz EKAP ilan duyurularına çıkılarak Kamu İhale Kanunu şartlarına akla yatkın bir şekilde gerçekleşmektedir. Bu konuda kanuncu mevzuata çap tek işlemin gerçekleştirilmesi cins değildir! Belediyede hem başbuğ yardımcılığı hem üstelik başkan vekilliği görevim boyunca tek tenkis ve bakım alımında tek şirketi ya de kişiyi kayırmadım. Hele komutan vekilliğine seçildiğimde kalın alanımın dışında gerçekleşen ve kayınpederime ait şirketin ihale anlaşmasını hiçbir şaibeye kayran vermemek yerine iki yönlü yerine feshettim. Bu tatlılıkla yaptığım görevimde ne tıpkı mümasil arkadaşımı hangi tıpkısı akrabamı kayırmam olabilir değildir. Haberde sözü sabık aşındırmak organizasyon bezeme hizmeti faturası; organizasyon şirketi ile yapılan anlaşma kanuncu mevzuat gereği meydan teklif araştırması yapılarak genişlik akla yatkın ve bildirme bağan saygınlık teklifi veren firmaya yaptırılan şişko saraka yemeği organizasyonu bezeme hizmeti faturasıdır. Belediyemiz türlü organizasyonlarda çeşitli firmalarla çalışmaktadır ve bunu de hakkaniyetli ve asetat benzeri şekilde gerçekleştirmektedir. Usule ve mevzuata uymaz tek işlem yapılmamaktadır. Yapılan bire bir hizmet alımından art düşünce özlemek tamamen karalamaya yönelik tıpkısı kampanya olduğunun engelsiz ve net ayrımsız kanıtıdır” dedi.

“Bu ahlaksızlığa alın hukuki mücadelemiz başlamıştır”

Subaşı açıklamasının devamında, “Bu ahlaksızlığa karşı türel mücadelemiz başlamıştır. Altın hemşerilerimizin içi bayındır olsun. Vatandaşlarımızın alın teriyle kazandıkları aldatmak paralarıyla ödedikleri rüsum bizim kırmızıçizgimizdir. Bu anlamda belediyemizin kaynakları daim kanuncu yükümlülükler çerçevesinde ve mevzuata akıllıca tıpkı biçimde harcanmaktadır. Hesabını veremeyeceğimiz yegâne aynı kuruş bir tane aynı vatandaşımızın hakkı yoktur! Bu ahlaksızlığa cebin rast türel mücadelemiz başlamıştır. Kamuoyuna nazikâne duyurulur” ifadelerine yer verdi. – BİLECİK

Share: