Konuşu tatilin yıpranmamış adresi İstanbul ve çevresindeki oteller oldu

Enuygun.com’un akıbet 3 ay verilerine göre İstanbul’üstelik Prens Adaları, Ağva ve Şile ilçeleriyle şehrin çevresindeki Bolu, Yalova, Edirne ve Sapanca rotalarına dilek seçkin sabık aktarılma artma gösteriyor.

Enuygun’dan yapılan açıklamaya göre, yaz mevsimiyle birlikte güney kıyılarındaki dinlence beldelerine kâm arttı. söz konusu çoğalma cihetiyle İstanbul ve çevresindeki konaklama yerlerine talebin azalacağı öngörülüyordu.

Bu yaz resmi tatillerin hafta içine denk gelmesi birçok kişiyi Şile, Ağva, İstanbul Adaları, Bolu, Yalova, Edirne ve Sapanca üzere İstanbul ortamında ve çevresinde konumlanmış destinasyonlarda dinlence yapmaya yöneltti. Gezi Sitesi Enuygun’un verilerine göre sonuç 3 ayda İstanbul’a mümasil oteller özelindeki aramalar averaj yüzde 20 oranında arttı.

Açıklamada görüşlerine yer sunulan Enuygun Otel Servisleri Müdürü Yiğit Pay, Enuygun.com’un bu rotalar özelindeki verilerine göre Merzengûş, Ağva ve Prens Adaları’nın genellikle çiftler yoluyla hafta sonu tatilleri üzere tercih edilirken Sapanca, Yalova, Edirne ve Bolu gibi İstanbul çevresindeki destinasyonların ise kalabalık aileler aracılığıyla maksimal 5 günlük tatiller için tercih edildiğine dikkati çekti.

Rota bazında artışlara bakıldığında özellikle Prens Adaları’nın sıklıkla yeğleme edildiğini nâkil Kayar, “Bu bize acun firez başkenti İstanbul’umuzun tarihi ve kültürel zenginliği dışında saf güzellikleriyle de keşfedilmeye başlandığını gösteriyor. Tığ ise Enuygun.com adına bütün bu yolculuk fırsatlarını Türkiye’nin önce ve tek gezi süper uygulaması altında toplamanın ve Türk turizmine derece katmanın yakın gururunu yaşıyoruz.” ifadelerini kullandı.

“İstanbul ve çevresindeki otellere temenni sonbahara kadar artacak”

Pay, İstanbul ve çevresindeki otellere temenni artışını değerlendirerek, İstanbul’a talebin yılın gelişigüzel döneminde çetin olduğunu belirtti. Gücük tatiller için akla yatkın tıpkısı seçenek olmasıyla birlikte şehrin sıklıkla yeğleme edilmesinde 3 ayrımlı etken olduğuna belen fail Kayar, şunları aktardı:

“Bunlardan ilki şehrin kebir ayrımsız plaza olması ve güçlükle içre gelişim seyahati yapması müstelzim çalışanların yollarının İstanbul ile kesişmesi. Benzeri gayrı amil şehrin mehabetli bir kültürel değere ve çokça sayıda gezilecek yere ehil olması. Sıkı dışından ve ülkemizin ayrıksı şehirlerinden gezi severlerin İstanbul’u sağlamak için şehre gelmesi, İstanbul’un sıklıkla murat edilmesini sağlıyor.

Son faktörse İstanbul’üstelik hayat dolu kişilerin güdük tatilleri üzere şehri ya birlikte çevresini tercih etmesi. Şöyle kim güneyde tatillerini yapmış eşhas kent hayatına ufak benzeri ıtlak yöneltmek için bire bir hafta sonu tatili tahsis etmek istediklerinde Ağva’daki tabiat otellerine, Adalar’daki deniz nezaretli otellere, Yalova’daki termal tesislere evet üstelik Sapanca’daki bungalovlara gidiyorlar.

Bu üzere durumlar İstanbul ve çevresinin yaz sezonunda dahi kâm edilmesinin esas nedenleri. Bana sorarsanız İstanbul’a erdemli talep bağ bozumu ortasına kadar artacak ve mevsimsel nedenlerden çevre bağ bozumu itibarıyla azalacak ancak talep asla tamlık namına bitmeyecek.”

Markadan yapılan açıklamaya bakarak, Enuygun’un serencam 3 kamer verilerine göre İstanbul ve çevresindeki otellerde konaklamanın iki kişi amacıyla bir tane gecelik sayı farkı ücreti 435 TL oluyor.

İstanbul ve çevresindeki otellerin sayı farkı ve asgari fiyatlarına bakıldığında bu konaklama birimlerinin güneydeki tesislere bakarak daha akla yatkın fiyatlı olduğu görülüyor. Gelişigüzel bütçeye seslenme eden kazançlı konaklama yerlerinin yanında İstanbul ve çevresindeki yerlerde tatil yapmanın aynı farklı avantajı ise muvasala maliyetlerini azaltıyor olması. Alelhusus bodur tatillerde seyahat severler araç kiralama seçeneklerini değerlendirerek yahut hususi araçları ile bu destinasyonlara erişim sağlıyor.

Bu senenin trendi bungalovlar oldu

Enuygun.com’un rota ve sepet tutarı verilerinin birlikte konaklama yerlerinin özelliklerine dair verileri da ilgi çekiyor. Verilere bakarak yolculuk severler İstanbul ve çevresindeki bungalov otelleri sıklıkla yeğleme ediyor. Henüz eskimemiş bir konaklama konsepti olan bungalov evler, yolculuk severlere huy ile çöz içe olma fırsatı de veriyor. söz konusu konaklama konseptine talebin efdal olması yardımıyla bungalov oteller özelinde nitelik ve çeşitliliğin yakın dönemde artık artması bekleniyor.

Share: