Konya Tropikal Kelebek Bahçesi yavaş demet görüyor

Konya Tropikal Kelebek Bahçesi yılbaşından bu yana 352 bin 88 ziyaretçiyi ağırladı.

Selçuklu İlçe Belediyesi aracılığıyla Konya’ya kazandırılan Konya Tropikal Kelebek Bahçesi şehrin duluk ziyaret mekanları arasında düzlük alıyor. Geçtiğimiz yıl Mevlana Müzesi’nden bilahare Konya’da yeryüzü çok ziyaret edilen mekan olmayı başaran bahçede bu yıl da bunaltıcı bire bir ziyaretçi trafiği yaşanıyor. Yemeden Içmeden yerli turistlerin değil ecnebi turistler ve dolaşma operatörlerinin da yol uğrağı mekanı olmayı başaran bahçeyi takkadak geçtiğimiz Temmuz ayında 96 bin 639 dirilik görüşme etti. Konya Tropikal Kelebek Bahçesi yılbaşından bu yana bile 352 bin 88 ziyaretçi sayısına ulaşarak şanlı aynı rekora imza attı. 56 ülkeden kısaca 4 bin 200 sporcunun katılımı ile gerçekleşen ve Konya’nın uluslararası arenada adından hezel ettiren İslami Tesanüt Oyunları cihetiyle şehre mevrut heyetler, sporcular ve görevlilerin da ziyaretleri, Konya Tropikal Kelebek Bahçesi’ne olan ilgiyi koca ölçüde artırdı. Yaz döneminde hem domestik hem dahi yabancı turistlerin birlikte gurbetçilerin bile ağır olarak yeğleme ettiği mekanların başında Konya Tropikal Kelebek Bahçesi meydan aldı.

“Konya Tropikal Kelebek Bahçemiz mutluluk sınırlarını aştı”

Konya Tropikal Kelebek Bahçesi’nin Selçuki’dan devlet sınırları dışına büyüklüğünde uzanan benzeri üne kavuştuğunu ifade fail Selçuklu Belediye Reisi Ahmet Pekyatırmacı, “Selçuki Belediyemiz yoluyla şehrimize kazandırılan Konya Tropikal Kelebek Bahçemiz evcil ve yabancı turistlerin, foto tutkunlarının, doğa severlerin kebir mülakat tercihlerinden biri haline geldi ve Orak Ayı ayında rekor ziyaretçi sayısına ulaştık. Ağustos ayında dahi bitmeme eden ziyaretler da kısık candan devam ediyor. Bire Bir zamanda şehrimizin başarıyla eş sahipliği yaptığı ve tamam dünyanın gözünün Konyamızın üstünde olduğu 56 İslam ülkesinden 4 bin 200 sporcunun katılımıyla 5. İslami Tesanüt Oyunları cihetiyle şehrimize mevrut heyetleri, sporcuları, yapılanma görevlilerini üstelik bahçemizde ağırladık. Konyamızın arsıulusal düzeyde tanıtımına büyük katkı sağlayıcı bu organizasyon Konya Tropikal Kelebek Bahçemizin üstelik arsıulusal arenada bilinirliliğini artırdı. Bu vesileyle 5.İslami El Birliği Oyunları sebebiyle birçok ülkeden binlerce sportmen ve ustalık gök bilimi, iletişim araçları mensubu, protokol üyeleri, izleyiciyi şehrimizde ağırlamaktan şişman bire bir bahtiyarlık duyduğumuzu tefhim etmek isterim. Herkesi Konya Tropikal Kelebek Bahçesi’ne çağırma ediyorum” dedi.

7 bin 600 metrekare kullanım alanına ehil olan Tropikal Kelebek Bahçesi, 3 bin 500 metrekare tutum alanına sahip. Eşleksel abuhava koşullarına bakarak yaz-kış 28 basamak sıcaklık ve yüzdelik 80 gönen değerine topluluk olan bahçede 40 farklı türde 20 bin kelebek ve 195 civarında nebat türü ile ziyaretçilere farklı bir dünyanın kapılarını açıyor. Bahçede ayrıca kral yılan, dev salyangoz, dudu üzere canlılar yaşıyor. Bahçeye mevrut misafirler kelebekleri kendi nektar bitkileri etrafında uçarken gözlemleyebiliyor. Tropikal Kelebek Bahçesi Pazartesi günü dış haftanın her haset saat 09.00-17.00 beyninde konuşma edilebiliyor. – KONYA

Share: