Konyaaltı, şampiyon sporcularını çiçeklerle karşıladı

Konya’birlikte düzenlenen 5. İslami El Birliği Oyunları’nda A Milli Eş El Topu Takımı ile şampiyonluk kıvrak Konyaaltı Şehremaneti Spor Kulübü oyuncularına idman öncesinde çiçek sunma edildi.

Konyaaltı Şehremaneti Spor Kulübü’nü, Konya’dahi oynanan İslami Tesanüt Oyunları’nda A Milli Karı El Topu Takımı forması altında temsil ederek turnuva şampiyonluğu dinç dört aktör Antalya’ya döndü ve takımıyla gelişigüzel ilk antrenmanına çıktı. Akdeniz Üniversitesi Semavi Salon’da gerçekleşen idman öncesinde kulüp yöneticileri, antrenörler ve topluluk arkadaşlarının tebriklerini akseptans eden Yasemin Şahin, Cansu Akalın, Bilgenur Öztürk ve Elif Sıla Münevver’a, Konyaaltı Belediyesi Spor İşleri Müdürü Erkan Kemerden çiçek takdim etti. Turnuvada Kamerun formasıyla dömifinal heyecanı hararetli Isabella Noelle Mben Bediang’a birlikte çiçek takdim edildi. İslami Dayanışma Oyunları’nda şampiyonluğu kazanan A Milli Kadın Hentbol Takımı’nın başarısının kendilerini gururlandırdığını rapor fail Konyaaltı Belediye Reisi Eli Açık Sağlıklı, “Kamer belirgin bayrağımızı zirveye taşıyan Milli Takımımızı kutluyorum. Bu başarının kazanılmasında payı olan ve kulübümüzü sunu ongun şekilde piyes eden dört oyuncumuzu birlikte antrparantez kutlama ediyorum” dedi.

“İlk meram süper kupa”

Milli Topluluk kampından döndükten bilahare evvel antrenmanına sâdır sporcular, alıştırma öncesinde açıklamalarda bulundu. Konyaaltı Belediyesi Spor Kulübü’ne geldiği üzere haddinden fazla bahtiyar ve coşkulu olduğunu rapor fail Elif Sıla Vazıh, yeni sezonu iple çektiğini söyledi.

Milli Bando ile alay malay Konya’üstelik çok güzel aynı kamp dönemi geçirdiklerini söyleyen Işıklı, “Hedeflediğimiz şampiyonluğa ulaştığımız için çokça bahtiyar ve gururluyum” dedi.

Konyaaltı Belediyespor’un emniyetsiz sıcak arkadaşlıkları barındıran bir pakt olduğunu belirten Mısır Yasemini Atmaca ise, “Dört kupayı hedefleyen bir kulüpte olduğum amacıyla çok mutluyum. Milli Bando kampında dört kelebek olarak buradaki ortamımızı dahi çokça yabancı ettik. Orası da çokça keyifli benzeri ortamdı ve o sıcak yassı başarıyı getirdi, maçları kazandık, şampiyon olduk. Burada dahi inşallah Süper Yürek ile başlayıp nazik başarılar kazanırız diye niteleyerek düşünüyorum” dedi.

“Takımın durumu çokça gani”

Üç ahit iznin arkası sıra, Milli Mızıka’dan dönen oyuncularla gelişigüzel takımın yeniden ayrımsız araya geldiğini söyleyen Antrenör Birol Ünsal ise, “Takımımızın durumu şu dakika gür görünüyor. İyice dinlenmişler, mutlular. Ligi mebzul bilen, birinci sınıf, seçkin sporcularımız var. Bize dahi çokça apotr oluyorlar. Şu zaman üzere değme madde amacında” dedi. – ANTALYA

Share: