Konyaaltı’nda duygulandıran ‘Zafer’ kutlaması

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yılına özel bir gösteri düzenleyen Konyaaltı Belediyesi Umum Oyunları Topluluğu, sahneye Mehmetçik kıyafetleri ile çıkması alanda bulunan vatandaşları hem coşturdu hem da duygulandırdı. Şehremini Alicenap Sağ ise “Bayramlarımızı esbak de kutladık, zaman üstelik kutluyoruz, yarın birlikte kutlayacağız ” dedi.

Antalya Konyaaltı Belediyesi, 30 Ağustos Yengi Bayramı’nın 100. Yılı kutlamalarını HayatPark’ta gerçekleştirdi. Sabah saatlerinde başlayan kutlamalar, yavru oyun alanları, muhtelif gösteriler ve planlı alay ile bitmeme etti. Akşam Ezanı saatlerinde sahneye çıkan Konyaaltı Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu, Yengi Bayramı’nın 100. yılı nedeniyle sahnelediği koreografi, alanda bulunan vatandaşların coşkusuyla karşılandı. Can anlar da tüvana vatandaşlar, halk oyunları ekibinin bayraklı gösterisi ile ayağa kalktı. Kutlamalarda vatandaşlara seslenen Konyaaltı Belediye Başkanı Selek Sıhhatli, herhangi bir bayramın ayrı tıpkısı anlamı olduğunu söyledi. Iyi, “Bayramlarımızı evvel dahi kutladık, bugün de kutluyoruz, yarın dahi kutlayacağız. Buna on paralık kimse bariyer olamayacak” dedi. Haddinden Fazla can benzeri ortamda olduklarını tabir eden Salim, “Bayrağımızı görünce ve vatanımız söz konusu olunca içimizdeki heyecan, gönlümüzden birlikte dilimizden üstelik taşıyor” şeklinde konuştu.

“Yıl boyunca kutlamalar olacak”

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılını henüz balaban bire bir coşku ile kutlayacaklarını anlatım fail Sıhhatli, sene boyunca çeşitli etkinlikler ile hem Cumhuriyeti hem Atatürk’ü hem dahi şehitleri anacaklarını dile getirdi. Alanda mevcut bala ve gençlere seslenen Sıhhatli, “Cumhuriyetimizin 100. yılını önümüzdeki sene inşallah bütün bu arada kutlayacağız. Ama bu kutlamayı ayrımsız günde yapmayacağız. Hep sene boyunca ayrı ayrı etkinlikler ile kutlayacağız. Amma evvel önceki kendimize şunu göstereceğiz, çocuklarımıza ve gençlerimize sesleniyorum; tığ imdi geçmişteki hataları yapmayacağız ayrıntılar, yapmayacağız çoluk çocuk. Sizlere bile henüz dolgunca örnek olacağız ve Türkiye’yi hep gelişigüzel çokça henüz müreffeh çok daha başarılı ve bahtiyar aynı devlet haline getireceğiz” diye konuştu.

Etkinlikte ilerleyici saatlerde Konyaaltı Belediyesi Kaynak Orkestrası ve Enes Demirci sahneye çıkarak, vatandaşlara keyifli benzeri akşam ezanı yaşattı. – ANTALYAShare: