Konya’da arkadaşlarını darbederek öldüren sanıkların yargılanması sürüyor

Konya’da arkadaşlarını darbederek öldürdükleri ve cesedini akarsu kanalına attıkları iddiasıyla tutuklanan 2 sanığın yargılanmasına bitmeme edildi.

Konya 3. Kilolu Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya, tutuklu sanıklar Arif G. (29) ve Bilal Y. (31) ile canip avukatları katıldı.

Duruşmada meze sunulan sanık Arif G, fenomen günü öldürülen Hulusi İnan ile aralarında tartışma çıktığını, uğraş ettiklerini fakat eylemini devam ettirmediğini kanıt etti.

Arif G, bigünah olduğunu öne sürerek, “Ben eylemime bitmeme etmedim. Maktule arkalama ettim, birini öldürecek kadar kaskatı değilim. Tahliyemi isterim.” ifadesini kullandı.

Diğer maznun Bilal Y. ise esbak beyanlarını esasen ettiğini belirterek, şunları söyledi:

“Benzeri bölüm önceki şahısla anlaşıp ertesi dolaşma buluştuk, yedik, içtik, sohbet ettik. Daha bilahare maktulle aramızda ağız dalaşı artık. Ego aynı enstantane öfkeyle maktulü kanala alaşağı etmek istedim. Arif bariyer oldu, o tek şeye karışmadı. Ben de elan sonradan eylemimden vazgeçtim, oradan ayrıldık.”

Mahkeme heyeti, sanıkların alıkonulma halinin devamına değişmeyen vererek, dosyadaki eksikliklerin tamamlanması için duruşmayı erteledi.

Karatay ilçesinde, 2 sene ilk Hulusi İnan’ın (42) cesedi Sakyatan Mahallesi’ndeki akarsu tahliye kanalında bulunmuş, İnan’ı darbederek öldürdükleri, ardından cesedi su boşaltma kanalına attıkları iddiasıyla tutuklanan Arif G. ile Bilal Y. karşı “isteyerek cani” suçlamasıyla sorun açılmıştı.

Share: