Konya’da geçirdiği kazadan 3,5 ay bilahare hayatını kaybeden öğretmene okulunda hazin veda

Konya’nın Beyşehir ilçesinde, kestirmece 3,5 ay önceki geçirdiği trafik kazasında kısık yaralanan ve cemaziyelevvel hayatını kaybeden beden eğitimi öğretmeni Mahmut Çay için 28 yıldır görev yaptığı Yüksek Akkanat Rum Lisesi’nde merasim düzenlendi.

Beyşehir Kerem Hastanesi morgundan alınan Çay’ın cenazesi, nakil aracıyla fariza yaptığı lisenin bahçesine getirildi.

İlçe Milli Eğitim Bilimi Müdürü Musa Misafir, buradaki törende, 2022-2023 eğitim-tedris yılına, beden terbiyesi öğretmeni olan Mahut Öz’ın vefatı cihetiyle haddinden fazla ekşimsi başladıklarını belirtti.

Mihman, “Yüzme bilici benzeri mektepli varsa Mahmut hocamın eseridir, şayet bugün kestirmece 500 mektepli jimnastik yapıyorsa bu Mahmut hocanın eseridir. Anadan Görme okçuluktan tutun üstelik atletizme büyüklüğünde, futbola, voleybola kadar, hem kendisi meşbu yoğun bire bir sportmen hem da öğrencileri yetiştirmiştir. Spor yapan ki varsa emeği olduğunu düşünüyorum. Elhasıl Beyşehir’imizde haddinden fazla fena hâlde bire bir kirli bırakmıştır. Camiamızın, ilçemizin, hepimizin başı sağ olsun.” dedi.

Mahmut Çay üzere okulun bahçesinde kılınan cenaze namazının ardından dua edildi. Bu sırada kızı Yır Çay’ın “Götürmeyin lütfen.” sözleriyle babasının tabutundan tutması, fert anlar yaşanmasına neden oldu. Bir kazada yaralanan Er Kişi Çay dahi babasının cenaze namazında temiz tuttu.

Tabutun omuzlarda taşınıp cenaze nakil aracına alındığı esnada katılımcılar gözyaşlarına bilgili olamadı.

Cenaze törenine, Beyşehir Şehremini Adil Bayındır, meslek müdürleri, öğretmenler, öğrenciler, politik partilerin ve sivil toplum kuruluşlarının başkanları, muhtarlar, veliler ve haddinden fazla sayıda vatandaş katıldı.

Yunus T. yönetimindeki 42 DINGIL 906 plakalı minibüs, 28 Mayıs’ta Beyşehir- Seydişehir yağız yolunun 2. kilometresinde Koca Çay yönetimindeki 42 BDD 62 plakalı otomobille çarpışmıştı.

Refüje savrulan otomobilin sürücüsü Sap Çay ile yanındaki babası Mahmut Çay ile minibüste muvakkat namına bulunan Vukuf D. yaralanmıştı.

Ağır yaralanan Mahmut Çay, Necmettin Erbakan Üniversitesi Uğur Tababet Fakültesi Hastanesi’ne kaldırılmış, aheste bakımda 3,5 ay otama gören Öz, cemaziyelevvel hayatını kaybetmişti.

Share: