Konyaspor ve Fenerbahçe taraftarları takımlarından ümitli

MEDAŞ Konya Büyükşehir Stadyumu’ndaki zemin problemi sebebi ile Eskişehir’üstelik oynanacak Konyaspor-Fenerbahçe maçı öncesi kentte iki takımın taraftarları derya oluşturdu. Maçtan bir hayli er gelen iki takımın taraftarları bile Eskişehir’i artağan eli nimetli gezme imkanı yakaladı.

Konyaspor, Spor Bacak Süper Lig’in 4. haftasında Eskişehir Eskimemiş Stadyumu’nda Fenerbahçe ile karşı karşıya ati. Bu akşam ezanı saat 19.15’te olan maç öncesinde Süper Lig’in iki dinç ekibi Eskişehir’e ulaştı. Takımlarını Eskişehir’de bekâr tutmak için yola sâdır Konyaspor ve Fenerbahçe taraftarları karşılaşma haset kente antre yapmaya başladı. Çoğunluğu Faziletli Hızlı Trenle geldiği görülen Konyasporlu taraftarlar, ikinci misil Eskişehir’üstelik çöz vadi maçı oynamanın heyecanını yaşarken, Eskişehirspor’un Süper Lig’den düşmesinin peşi sıra mufassal süre sonra Eskişehir’e gelen Fenerbahçeli taraftarlar da müsabaka öncesi site turu attı. Neredeyse birlik biletlerin satıldığı karşılaşmanın kıyamet kırana geçmesi bekleniyor.

“Haddinden Fazla gol atacağımıza inanıyoruz”

Ankara’dan maç için çocuğuyla Eskişehir’e gelen Mustafa Güdükçam, skorda fark beklediğini belirterek, “Eskişehir’e henüz ilk birlikte gelmiştik, onun için er gelip, gezdik, maça hazırlık yaptık. Skorda fark bekliyoruz, çok gol atacağımıza inanıyoruz. Ben Türkiye’den çok Avrupa’dan daha umutluyum, inşallah Avrupa’dan yürek getireceğiz” ifadelerini kullandı.

“İnşallah zaman gür benzeri son alırız”

Karşılaşma amacıyla işinden müsaade alıp şehre eşiyle gelen keyif personeli Cihat Akpınar, Eskişehir’i çok sevdiğini belirtti. Eşiyle birlikte bol verimli gezdiklerini söyleyen Akpınar, “Sağlık teknikeriyim, Eskişehir’e gönül rahatlığı ile formamızı giyip eşimle alay malay geldik. Eskişehir’i seviyoruz, inşallah onlar birlikte bizi seviyordur. İnşallah zaman ferah tıpkı son alırız. Tığ üç maçtır gol yemeyen tıpkı takımız. Balya ayrımsız maç bekliyorum ama gönlümüzden güzeşte Konya’nın kazanması” dedi.

“Mutlulukla Ankara’ya döneceğiz”

Ankara’dan karşılaşma üzere mevrut tıpkısı eksantrik Fenerbahçeli Selçuk Topal ise maçla müntesip şu ifadelere düzlük verdi;

“Zaman sabahtan geldik, kahvaltı yapacağız. Çekicilik haddinden fazla fena hâlde, gaz yuvarı gür takımımız dahi maçı kazanırsa mutlulukla Ankara’ya döneceğiz. Konyaspor evire çevire bir takım. Sonuç dönemlerde Küçük Asya takımları dolgunca, işimiz baskı.”

“Taraftarlar bizi ‘hoş geldiniz’ diye karşıladılar”

Konyasporlu El isimli lehtar ise Eskişehir’de olmanın mutluluğuna değinirken, “Eskişehirsporlu taraftarlar bizi ‘hoş geldiniz’ diye niteleyerek karşıladılar. Elhak bizim geçmişten Eskişehirspor ile tıpkı muadele bağımız var. Burada play-off maçı oynadık. Cömert gibiyiz, onlarda Konya’ya geldiğinde onları birlikte biz ağırlıyoruz. İnşallah kardeşliğimiz bitmeme ölçü” diye niteleyerek konuştu.

“Konyaspor’un zorlayacağını düşünmüyorum”

Fenerbahçe taraftarı olan ve Samsun’dan Eskişehir’e karşılaşma için gelen Hüseyin Uzunköse, Konyaspor’u zorlanmadan geçebileceklerini belirtti. Takımının bu sene gani gittiğini ifade fail Uzunköse, “Serencam yıllara bakarak Fenerbahçe bu mevsim ferah gidiyor. Ben aynı Fenerbahçeli adına takımımın bu mevsim çokça ongun başladığını düşünüyorum. Doğrusu Jesus’un de takımı iyice yönetiyor, bildiğiniz üzere haddinden fazla mebzul tıpkısı teknik adam. Güzel aynı baş ile bu yıl şampiyon olacağımızı düşünüyorum. Konyaspor deplasmanının çokça zorlayacağını düşünmüyorum. Ben Samsun’üstelik yaşıyorum ama karşılaşma amacıyla Eskişehir’e geldim” dedi.

“Sevdamızın takiben düştük yollara”

Konyaspor taraftarı olan Yunus Şenol ise erken saatte Eskişehir’e ulaştıklarını rapor ederek şöyle konuştu;

“Sevdamızın peşi sıra düştük yollara ve sabah erkenden geldik. Eskişehir sunturlu bereketli tıpkı şehir, Konyaspor’u birlikte canı candan severler.” – ESKİŞEHİR

Share: