Köpeklerin saldırısına uğrayan Umut’u, sağlıkçı komşusu kurtarmış

KONYA’nın Ereğli ilçesinde, sokakta oynarken 4 iyesiz köpeğinin saldırısına uğrayan ve kaldırıldığı hastanede sakil bakımda tedaviye alınan Rüya Ünlü’yü (8), afiyet görevlisi komşusu Yasin Mehmet Eryılmaz’ın kurtardığı ortaya bundan sonra. Eryılmaz, evden getirdiği serumla fenomen durumunda Rüya’a önce müdahaleyi yaptığını anlatarak, “Gömleğimi çıkarıp çocuğa annemle tampon yaptım. Sağlık görevlileri gelene büyüklüğünde müdahale etmeye çalıştım. Biz gelmezsek belki o çocuğu köpekler öldürebilirlerdi” dedi.

Ereğli’nin Barbaros Mahallesi’nde, 5 gün geçmiş, sokakta oynayan beş öğrencisi Umut Adlı, 4 köpeğin saldırısına uğradı. Çevresini saran köpeklerin ortada kalan Umut’u, komşuları kurtardı. İhbar konusunda gelen sağlık ekipleri eliyle ambulansla Ereğli Heybet Hastanesi’ne götürülen Rüya, buradaki geçmiş müdahalenin peşi sıra Konya Kent Hastanesi’ne irsal edildi. Düş, bunaltıcı bakımda geçirdiği 4’üncü günde gözlerini açtı. Küçük Umut’un ilk sözleri ise “Esas haddinden fazla korktum. Sana ısınmak istiyorum, canım annem” oldu.

‘YETİŞMESEK ÇOCUĞU ÖLDÜREBİLİRLERDİ’Umut’un ve köpeklerin seslerini annesinin duyup, çağırdığını söyleyen afiyet çalışanı Yasin Mehmet Eryılmaz, “112 personeliyim, evimin bahçesinde hayvanlarımla ilgileniyordum. Annem bana ‘Yasin koş’ dedi elimde dirgenle koştum. Buraya geldiğimde köpekler çocuğu parçalıyorlardı. Engelleme ettim, kovaladım köpekleri. Çocuğun kafasında ve boynunda korkulu yaralar vardı. Vücudunun bir nice durumunda da diş izleri kesikler vardı. Gömleğimi çıkarıp çocuğa annemle tampon yaptım. Evden serum getirdim, huy yolu açtım ve serum taktım. Keyif görevlileri gelene kadar müdahale etmeye çalıştım. Sesi duyup buraya geldiğimde, menus olmama karşın çocuğun durumu beni çok etkiledi. Sesi duyup üstelik koşmamız bire bir olağanüstü. Tığ gelmezsek ihtimal o çocuğu köpekler öldürebilirlerdi. Biz geldiğimizde çocuğu parçalıyorlardı” dedi.’DURUMU İYİYE GİDİYOR’

Yoğun bakımda tedavisi süren Düş’un babası Durmuş Adlı ise “Oğlumun bilinci açıldı. Düne kadar bilinci kapalıydı ama doktorlar oğlumu uyandırdı. Durumu de iyiye gidiyor. Gözlerini açtı bizimle konuşmaya başladı. İlerleyen günlerde durumu elan da ongun olacak. Bu olaydan 3 periyot geçmiş de köpekler aynı komşumun koyunlarını temizlik etti. Bu köpekler belli ayrımsız köpekler” diye niteleyerek konuştu.Share: