KOZAN’DA RÖMORKA ÇOĞALTAN OTOMOBİLDEKİ AĞABABA ÖLDÜ, 2 KIZI AĞIR YARALANDI

ADANA’nın Kozan ilçesinde traktörün saman hamile römorkuna çoğaltan makine sürücüsü Amaç Görgüsüz (53) yaşamını yitirirken, araçta kâin kızları Beyzanur (21) ile Saadet Görgüsüz (8) bati yaralandı.

Kaza, saat 20.00 sıralarında Kozan-Kadirli yolu Bulduklu mevkisinde meydana geldi. Gaye Görgüsüz yönetimindeki 01 RE 597 plakalı otomobil, ayrımsız istikamette revan R.Ö. yönetimindeki 40 DP 551 plakalı traktörün arkasında mecbur saman hamile römorka çarptı. Hurdaya dönen otomobilde sürücü Görgüsüz ile kızları Beyzanur ve Devlet Görgüsüz sıkıştı. Özge sürücülerin ihbarıyla bölgeye çok sayıda cingöz, afiyet ve itfaiye ekibi irsal edildi. İtfaiye erlerinin çalışması sonucu Dağlı ile 2 kızı, sıkıştıkları araçtan çıkarıldı. Esenlik görevlilerinin yaptığı kontrolde Erek Görgüsüz’nın hayatını kaybettiği belirlendi. Ambulansla Kozan Azamet Hastanesi’ne kaldırılan Beyzanur ile Mutluluk Dağlı, ilk müdahalelerinin peşi sıra Adana Site Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne gönderme edildi.

Bitirmiş ekiplerinin yaptığı incelemede traktörün arkasına 2 ayrı römork bağlandığı, uyaran kandil ya bile tabela takılmadığı saptandı. Gözaltına alınan güdücü R.Ö., bitirmiş karakoluna götürüldü. Kazayla ilgili anket başlatıldı.

Share: