Kuaför sektöründe 1 aktarılma dinlence uygulaması sevinci

Ticaret Bakanlığı’nın Ekim ayı bakımından erkek berberi, güzellik salonu ve gösteriş salonları haftanın aynı haset sınırlanmış olacağı yönündeki kararı sektörü mutlu etti. Departman temsilcileri ayrıca kararın nahak yere rekabeti önleyeceğini belirtti.

Berber, kuaför ve gösteriş salonları sektörü Ticaret Bakanlığı’nın, 1 Ilk Teşrin 2022’den itibaren uygulanmak amacıyla, haftanın tıpkı günü vabeste olması yönündeki karar aldı. Göz çalışanları, alınan kararla alay malay çalışma saatlerinin birlikte netleştiğini belirtirken, haksız rekabetin dahi önüne geçileceğini ifade etti.

“Alınan kararın haksız rekabetin de önüne geçecek”

Bilecik Giysi ve Mensucat Göz Başkanı Haşim Balcı, kuaförler alelumum hafta arası cevaz yaptığını, amma yeterli olmadığı söyleyerek, “Bire Bir insanın önceliği bana göre ailesi olmalı. Bunun amacıyla bile onlara ayıracak vakti olmalı. Alınan kararla alay malay bu laf üstelik kuvvetli bir bir zemine oturtuldu. Dükkanların himmet saatleri lokalize olsa da yanlarındaki dükkanlara göre mücahede saatini düzenliyorlar. Neredeyse gecenin geç saatlerine kadar böyle tıpkı kaos içerisinde müteharrik bir sektördü. Alınan kararın nahak yere rekabetin da önüne geçecek” dedi.

“Bizim için Pazar haset sadık olması henüz güzelce peki”

Kuaför İzzet Kayaç, ise, “Bizim için Ilişki haset merbut olması henüz evire çevire tamam. Umumi tıpkı şekilde hep kuaförlerin sınırlı olması daha güzel tamam. Haftanın tıpkı haset tatil olması elbette kim mebzul peki, sunma azından ailemizle fasıla geçirmiş oluruz” dedi.

Kuaför Eray Söğüt, haftada ayrımsız zaman tatil olmasına sevindiği söyleyerek, “Bizim üzere çok müspet. Hem arkadaşlarla topluca tıpkısı cevaz yapacağız. Dükkana filhakika biz ocak gibi çalışıyoruz, kardeş kadar. Hem bizim için gani olu hem azrail amacıyla dolgunca evet” dedi.

“En azından ailemizle, arkadaşlarımızla, dostlarımızla mesafe geçirebiliriz”

Güzellik Salonu İsmail Kayaç, haftada bir defa tatilin olması ongun aynı durum olduğunu anlatarak, “Arz azından ailemizle, arkadaşlarımızla, dostlarımızla mesafe geçirebiliriz. Haftanın 7 haset çalıştığımızdan etraf ne tatil var ne tatil. O yüzden ayrıksı arkadaşlar hesabına birlikte söylüyorum. Dizge bu durumdan memnundur” ifadelerine düz verdi. – BİLECİK

Share: