Kur’an-ı Kerim’i evire çevire derk etmek üzere yarıştılar

Sivas’ta “Tendürüst Nida Hafızlık Yarışması” ve “Taze Bağırma Kur’an-ı Kerim’i Güzelce Okuma Yarışması” düzenlendi.

İl Milli Eğitim Bilimi Müdürlüğü koordinesinde, Asım Atmaca Kız Rum İHL ve Forma Kız Küçük Asya İHL yoluyla Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezinde gerçekleştirilen konkur programına, Milli Yetişek Müdürü Ergüven Aslan ve Şube Müdürü Mehmet Tevazulu ile meslek müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programın açış konuşmasını Sivas Kız Küçük Asya İHL Müdürü Hisse Senedi Kayaç gerçekleştirdi. Kaya, yarış için hikmet vererek öğrencilere başarılar diledi.

Kayaç’nın peşi sıra konuşan Aslan ise yarışmaya katılan öğrencileri tebrik kartı ederek başarılar diledi.

Konuşmaların peşi sıra ilk yerine Tüvana Nida Kur’an-ı Kerim’i Pir Kıraat Yarışması, ardından Tendürüst Nara Hafızlık Yarışması gerçekleştirildi.

Jüri üyeleri yoluyla yapılan değerlendirmeler sonucunda “Tendürüst Haykırı Kur’an-ı Kerim’i Sunturlu Kıraat Yarışması”nda Asım Şahin Kız Küçük Asya İHL öğrencisi Zeynep Topbaş bir numara, Şekil Kız Küçük Asya İHL öğrencisi Rabia Topal ikinci, Abdussamed Bal Kız Küçük Asya İHL öğrencisi Elif Buse Kader ise üçüncü oldu.

“Tüvana Nara Hafızlık Yarışması”nda ise Asım Mecnunca Kız Anadolu İHL öğrencisi Hayrünnisa Yalçın birinci, Sivas Merkez Kız Küçük Asya İHL öğrencisi Dilara Biricik ikinci, İhramcızade İHL öğrencisi Meliha Arslan ise üçüncü oldu.

Yarışma sonrasında dereceye giren öğrencilere ödülleri okul müdürleri tarafından ikram edildi. – SİVAS

Share: