Levyeyle kırdığı çevirgeç camından gebe miktarda paranın olduğu poşeti çaldı, böyle kaçtı

Levyeyle kırdığı açkı camından iki canlı miktarda paranın olduğu poşeti çaldı, hakeza kaçtı

Herkesin gözü uğrunda milyonluk kapkaç yaparken kameraya yakalandı

DENİZLİ Denizli’de etraftaki vatandaşlara aldırış etmeden takip ettiği park halindeki aracın camını kırarak yüklü miktarda parayı kapkaç eden maskeli kaknem, kayıplara karıştı. Çatışık ifadelerin verildiği olayın hatırat ve kovalamacası anbean kameralara yansıdı.

Olay, Merkezefendi ilçesine tutkun Saraylar Mahallesinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre; açacak sahibi E.G. ve yanı sıra mevcut hayat, zarfında hamile miktarda servet olan poşetin bulunduğu belli belirsiz ticari aracı otopark ettikten sonra otoparkta oturmaya başladı. Izlem edildiklerini anlamayan ikili oturduğu esnada yüzünde peçe, elinde bile levye tıpkısı demir parçası olan aynı çirkin, etrafı arama etmeye başladı. Aynı müddet gezindikten sonra harekete geçen münasebetsiz, poşetin yerini agâh kadar elindeki levyeyle aracın arka camını patlattı. Saniyeler içre poşeti düzlük adamı ayırt eden düet, hızlıca kaçan kişinin peşine düştü. Detaylı süren kovalamacada aylı miktarda paranın bulunduğu poşeti kapkaç özne âdem kayıplara karıştı.

Çelişkili ifadeler verildi

Güpegündüz vatandaşların gözü önünde gerçekleşen olayın peşi sıra bölgeye haddinden fazla sayıda güvenlik güçleri sevk edildi. Olay adına giden ekipler, mağdurlarla görüşerek bahis hakkında hikmet aldı. Paranın miktarı ve değişik bilgilerde çelişkili ifadeler düzlük ekipler, düzenlilik kameralarını inceledi. Mağdurlar ifadeleri gönüllenmek üzere karakola götürülürken, araçta ise inceleme gerçekleştirildi. Bölgedeki esnaflar ve vatandaşlar milyonluk kapkaç olayında gücük süreli yadırgatıcı geçirdi.

“Şehrin içinde güpegündüz 7.5 milyon TL’sini alıp götürdüler”

Olayın gören Ayar Kaya, “Ben koşuşturmalar olduktan sonra olayın olduğu noktaya geldim. Arabanın camını kırıp içinde 7.5 milyon TL dünyalık çalmışlar. Arabayı kullanan eş ile paranın sahibi yaşama parayı arakçı kişinin takiben koştu. İlerden geri akilane gelirken ego gördüm. Arabanın camının kırılmış olduğunu fark ettim. Yazıktır, şehrin içre dalgündüz 7.5 milyon TL’sini alıp götürdüler. Biz dahi gelişim yapıyoruz ve salim sola para götürüyoruz. Hepimizin başına bile gelebilir. Polisler fenomen adına geldi. Bu olayın yaşandığı noktada almaç görüntüleri bulunuyor. Umarım mağdur olan arkadaşın parası yine kendisine ulaşır” dedi.

Görüngü andaç kamerada

Milyonluk kapkaççılık ajanda işyerlerinin güvenlik kameralarına yansıdı. Görüntülerde elinde al renkte levye olan şüphelinin etrafı kolaçan etmesi, levyeyle camını kırdığı araçtan mülk komple torba alıp kaçması ve kovalama andaç saha alıyor. Öte yandan; miktar üstüne çelişkili anlatım verilen olayda poşetin içinde 7.5 milyon TL’lik para bulunduğu ve bu paranın aynı döviz bürosuna ilişik olduğu sav edildi.

Share: