Mardin’de 30 ağustos Galibiyet Bayramı törenle kutlandı

Mardin’dahi 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yıl dönümü törenle kutlandı.

Hükümet Konağı önünde planlı izlence, Atatürk büstüne çelenklerin sunulmasıyla başladı. Ilbay ve Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mahmut Demirtaş ile 70’inci Mekanize Yaya Tugay Komutanı Sancak Hikmet Yokarıbaş marifetiyle çelenk sunuldu. ihtiram duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla devam fail törende Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 30 Ağustos Yengi Bayramı mesajı okundu.

Törende günün valör ve önemini belirten konuşmayı Piyade Binbaşı Erman Baht yaparken günün medlul ve önemini belirten şiiri da Borsa İstanbul Rum Lisesi öğrencisi Zeliha Bakay okudu. Vali Demirtaş, törene katılan protokol üyelerinin, vatandaşların ve merasim birliklerinin bayramını kutlayarak Artuklu Üniversitesi Atatürk Kültür Sarayı fuaye alanında bile tebrikat ve kabul törenine katıldı.

Törene Vali Mahmut Demirtaş’ın birlikte 70. Mekanize Yaya Tugay Komutanı Tuğgeneral Vukuf Yokarıbaş, İl Açıkgöz Komutanı Liva İdris Tataroğlu, Cumhuriyet Altını Başsavcısı Dr. Kültürlü Turhan, askeri ve mülki erkan, sivil topluluk kuruluşları ve siyasi parti temsilcileri, martir aileleri, gaziler ile vatandaşlar katıldı.

Kabul töreninin peşi sıra 30 Ağustos Galibiyet Bayramı programı sona erdi. – MARDİN

Share: