Marketteki guaj boya tüplerinden mızrap daha çok

Konya’da Uyuşturucu polisinin bir markete yaptığı baskında guaj boya tüplerinin ortamında maden yön bulundu. İş yeri sahibi ve beraberinde etkin bir emanet gözaltına makbuz.

Edinilen bilgiye göre, Konya İl Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu Suçlarla Savaşım Büro Müdürlüğü ekipleri sokak satıcılarına müteveccih gerçekleştirdiği çalışmalar çerçevesinde Selçuki ilçesinde bire bir markette mızrap husus satışı yapıldığı bilgisine ulaştı. Erenköy Mahallesi Karlıbel Caddesinde mevcut markete polis ekiplerince alıngan kibirli uyuşturucu köpeği ile operasyon düzenlendi. Markette yapılan aramada narkotik köpeği Alex, markette arama yaptı.

Guaj boya tüplerine metamfetamin saklamışlar

Hassas kibirli uyuşturucu köpeği Alex’in reaksiyon vermesi üzerine kırtasiye rafında mevcut malzemelerde yapılan ayrıntılı aramalarda guaj boya tüplerinin zir kısımlarında amiyane kesikler olduğunu ayırt fail polis güçleri ekipleri, tüplerin içini boşalttığında metamfetamin maddesi buldu. Markette yapılan aramada 25 gram metamfetamin maddesi, 16 gram beyaz ve yaman maddesi ile 1 sayı ruhsatsız tabanca ve bu tabancaya ilişik haddinden fazla sayıda fişek bulundu. Market sahibi Şükrü A. (38) ve birlikte çalışan Seyit Ahmet S. (32) gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüpheliler emniyetteki işlemlerinin arkası sıra irsal edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. – KONYA

Share: