Mektup fuarının sunu tezyifkâr yazarı

– Tezkere fuarının sunma sıradan yazarı

8 yaşındaki Sultan okuduğu kitaplardan esinlenerek çıkardığı “Hayalet Dünyasında Bir Vadi” kitabını okurlara tanıtıp imzaladı

KAHRAMANMARAŞ – Kahramanmaraş’ta 8 yaşındaki beş öğrencisi Padişah Ziyalı Sarıaltun, okuduğu kitaplardan esinlenerek çıkardığı “Manzara Dünyasında Benzeri Yer” kitabını okurlara tanıtıp imzaladı.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Kahramanmaraş 8’inci Arsıulusal Tezkere ve Kültür Fuarı, evvel günden itibaren ağır ziyaretçi trafiği yaşadı. Fuarın yeryüzü basit yazarı 8 yaşındaki beş çarpık çurpuk öğrencisi Melik Ziya Sarıaltun, kitapseverlerin demet odağı oldu.

Okuduğu kitaplardan esinlenerek çıkardığı “Manzara Dünyasında Tıpkı Yer” kitabını fuarda kitapseverlere tanıtıcı Padişah Nur Sarıaltun, yaşıtlarına ve büyüklerine eş oldu.

Kitabı yazmadan evvel bol eli nimetli tezkere okuduğunu belirten Sarıaltun, “Küçükcerit İlkokulu’nda okuyorum. Kitabımı yazarken bana sunma balaban desteği ailem ve öğretmenlerim verdi. Mübarek eli nimetli mektup okudum ve 2’nci sınıfın ikinci döneminde de kitap fayrap etmek istedim. Kitabın içeriğinde 9 şerha hikaye var ve bire bir hikayede da düzensiz ayrımsız Serap var. Bu Ilgım gelişigüzel zaman ağır aksak aynı birey. Sonraları öğretmenleri ve ailesi Ilgım’a derman bulmaya çalışıyorlar. Öğretmeni düşündükten sonra aklına tıpkısı fikir geliyor bu fikri annesine söylüyor. Annesi henüz sonraları Ilgım’ın odasını on paralık düzenlemiyor. Sonra ağır aksak Ilgım bu düzensizliğin yara bire bir şey olduğunu fikren bu keskin huyundan vazgeçiyor” dedi.

Bakir tıpkısı pusula daha yayımlayacağını tamlayan Sarıaltun, “Yeni kitabımda kamp macerasını ele aldım. Âşık ve kardeşim Tuğçe bunların ikisi keşşaf görünmek istiyor. Bu konuda yazdığım yıpranmamış pusula yakın zamanda çıkma” diyerek konuştu.

Melik Berrak Sarıaltun’un babası Mehmet Sarıaltun ise, “Bu betik fuarında kızımız yardımıyla buradayız. Kızımız bu organizasyonda bizleri onurlandırdı ve sunturlu bire bir hikayesi oldu. Kızımıza elimizden mevrut desteği verdik. Ilkin öğretmenleri görünmek için domuzuna tıpkı emek yaptılar. Yapılan icraat sonrasında elimizde domuzuna benzeri im oldu. Kızımız bize bu gururu yaşattığı için ona teşekkürname ederim” dedi.

Share: