Memleket Partisi Umumi Başkanı Aşure Ayı İnce, Bursa’da temaslarda bulundu Açıklaması

Yurt Partisi Umumi Başkanı Aşure Ayı İnce, Bursa’nın Mustafakemalpaşa, Karacabey, Mudanya ve Gemlik ilçelerini müzakere etti.

Mustafakemalpaşa’birlikte partililer eliyle karşılanan İnce, ilçede kurulu pazaryerini gezerek, esnafa okşayıcı amal diledi.

Vatandaşlarla fotoğraf çektiren İnce, daha sonradan gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye’yi karış karış dolaştığını söyledi.

İnce, Ülke Partisi yerine yerli ve milli bir parti olduklarını anlatarak, “Bu millete güveniyoruz. Sloganımız belli. ‘Ne sağdan ne soldan Atatürk’ün yolundan’ diyoruz. Tığ, millete güveniyoruz. Bu milletle birlikte birinci fırka kalkışmak üzere var gücümüzle çalışacağız.” diye konuştu.

Daha sonraları Karacabey ilçesinde üstelik esnaf ziyareti gerçekleştiren İnce, buradan Mudanya ilçesine geçti.

Güzelyalı semtinde toplanan vatandaşlara hitap fail İnce, Türkiye’dahi siyasette Halk İttifakı, Kavim İttifakı ve Ülke Partisi kalkışmak için üç grubun var olduğunu söyledi.

İnce, “altılı ganyan masa”nın dava çözeceğine inanmadığı için tümen kurduğunu belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“HDP ile bilinmedik aşk yaşıyorlar mı? Yaşamıyorlar mı? Muhtemelen değil. Bizim kimseyle bilinmeyen aşkımız yok. Yerel, milli Atatürkçü ayrımsız partiyiz. Bakın göreceksiniz, bu topraklardan artağanlık püskürteceğiz. Fabrikaların bacaları tütecek. Irmaklarımız tertemiz akacak. Bu 20 sene içerisinde derelerimizi koruyamadılar. Denizlerimizi koruyamadılar. Müsilajı bunlarla bildik. Sınav sorularını çaldırdılar. Bunların hiçbirisini koruyamadılar. Ormanlarımız yandı, cayır cayır koruyamadılar. Münasebet CHP’den gittim biliyor musun? CHP’nin içine PKK’lılar birlikte geldi, FETÖ’cüler de geldi. Onun amacıyla gittim.”

Aşure Ayı İnce, Gemlik ilçesini da ülfet ederek sahilde vatandaşlarla kardeş kardeş etti.Share: