Meteoroloji Havza Müdürü Kayaç uyardı, “Sıcaklıklar zaman normallerinin 5i le 8 merhale üzerinde seyredecek

– Hava Bilgisi Mıntıka Müdürü Kaya uyardı, “Sıcaklıklar mevsim normallerinin 5i le 8 mertebe üzerinde seyredecek”

ELAZIĞ – Sıcaklıklardaki artışa özen çeken Hava Bilgisi 13. Nahiye Müdürü Ömer Faruk Kayaç, ” Sıcaklıklar zaman normallerinin 5 ile 8 derece üzerinde seyredecek. Günün yeryüzü erdemli sıcaklığı 38 ile 40 rütbe, geceleyin yer bağan yalın ise 20 ile 21 rütbe ortada olması beklenmektedir” dedi.

Meteoroloji 13. Nahiye Müdürlüğü, Elazığ, Malatya, Adıyaman, Bingöl ve Tunceli’de vatandaşları sıcaklara alın uyardı. Sıcaklıkların ferda itibariyle zaman normallerinin 5 ile 8 merhale üzerinde çıkacağı ve ilişki günü akşama büyüklüğünde süreceği bildirildi.

Uyarılarda mevcut Meteoroloji 13. Bölge Müdürü Ömer Faruk Kayaç, ” Yapmış olduğumuz serencam analizlere göre, ilimiz genelinde gelgel, bariz ve birkaç bulutlu kimi zaman parçalı bulutlanmış geçmesi beklenmektedir. Sıcaklıklar mevsim normallerinin 5 ile 8 evre üzerinde seyredecek. Günün en efdal sıcaklığı 38 ile 40 paye, gece en düşük şule ise 20 ile 21 mertebe arasında olması beklenmektedir. Rüzgarların cenup ve batı yönlerde belli belirsiz, kimi vakit mutedil kuvvette eseceği hesap edilmektedir. İlimiz genelinde bölgemizde beklediğimiz yüksek sıcaklıklara cebin, vatandaşlarımızın zaman ışınlarının sarp geldiği 11.00 ile 16.00 saatleri beyninde dikkatli olmaları gerekiyor. Kebir işleri olmadığı taktirde korunmalarında fayda olduğunu düşünüyorum” diyerek konuştu.Share: