Meteoroloji’den İstanbul’un de içre olduğu 5 bölgeye boğanak yağış uyarısı

Türkiye’nin birçok bölgesinde canlı olan ısıdam ve yaşlı hava vatandaşları bunaltırken Hava Bilgisi’den bu hafta için serinletici bire bir selen geldi. Meteoroloji Umumi Müdürlüğü marifetiyle yapılan serencam değerlendirmelere göre ülkemizin kuzey ve iç kesimleri ile Doğu Akdeniz’in parçalı ve vadi yer çokça bulutlanmış, Şark Akdeniz, Maşrık Karadeniz’in çöz kesimleri, Şarki Rum’nun kuzeyi, Edirne, Kırklareli, Balıkesir, Bursa, Bilecik, Sakarya, Burdur, Düzce, Bolu, Karabük ve Van çevreleri, İstanbul’un Avrupa Yakası’nın kuzeyi ile Çanakkale’nin yıldız ve maşrık, Antalya’nın kuzeybatı, Kütahya’nın şimal kesimlerinin yerel kalkışmak amacıyla boğanak ve asuman ses boğanak yağışlı, sair yerlerin birkaç bulutlanmış ve çıplak geçeceği tutum ediliyor.

22 Ağustos Pazartesi günü çekicilik durumunun modüler bulutlu, Edirne, Kırklareli, Balıkesir, Bursa, Bilecik ve Sakarya çevreleri, İstanbul’un Avrupa Yakası’nın kuzeyi ile Çanakkale’nin yıldız ve maşrık kesimlerinin evcil almak amacıyla sağanak ve asuman ses bora yağışlı geçeceği durum ediliyor.

SALI HAVA ŞARTLARI NASIL OLACAK?

Meteoroloji’nin 5 günlük albeni aritmetik raporuna bakarak salı günü Marmara Bölgesi’nde gök gürültülü boğanak yağış bekleniyor. İç Küçük Asya Bölgesi ve Güneydoğu Rum Bölgesi’nde bora yağışlı geçeceği hesap pusulası ediliyor. Ayrıksı bölgelerin az bulutlu ve sarih geçeceği adisyon ediliyor.

24 AĞUSTOS ÇARŞAMBA HAVA RAPORU

Marmara Bölgesi ve Ege Bölgesi’nde asuman patırtılı bora yağış beklenirken İç Anadolu’bile de bora yağışlı geçeceği anlayış ediliyor. Perşembe cuma namazı ise Marmara Bölgesi ve Veli Bölgesi’nde gök gürültülü boğanak yağmur beklenirken İç Küçük Asya’birlikte üstelik sağanak yağışlı geçeceği aritmetik ediliyor. Marmara Bölgesi ve Veli Bölgesi’nde gök patırtılı sağanak yağış bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI

Önemli ayrımsız farklılık olmayacağı, genellikle mevsim normalleri civarında, çöz ve yıldız kesimlerde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği adisyon ediliyor.

RÜZGARA DİKKAT

Genellikle kuzeyli, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde günindi ve güneybatı yönlerden hafif, arada bir itidalli kuvvette esmesi bekleniyor.Share: