Meteoroloji’den Marmara İçin Ihtar: “Başat, Su Baskını ve Yıldırımlara Cebin Titiz Olunmalı”

Meteoroloji Umumi Müdürlüğü, erte Marmara Bölgesi’nde gök ses bora yağış beklendiğini duyurarak vatandaşları dominant, taşma ve yıldırımlara cebin uyardı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü internet sitesinden yapılan uyarıya bakarak, ferda Marmara Bölgesi’nde asuman curcunalı sağanak yağış etken olacak. Meteorolojiden yapılan ihtar şöyle:

“12.09.2022 Pazartesi haset Marmara Bölgesi’nde muhtemel gök ses bora yağışların şeb saatlerinden itibaren (03: 00 TSİ) Trakya’da ( Edirne, Kırklareli, Tekirdağ), sabah saatlerinden itibaren kuzeyinde ve doğusunda ( İstanbul’un kuzey kesimleriyle Anadolu yakası, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bilecik ve Bursa çevreleri) bodur süreli ve domestik tevessül etmek için kuvvetli (21-50 kg/m2) olacağı durum ediliyor. Yağışların Trakya’da gün ortası saatlerinden sonraları, şark kesimlerde akşam ezanı saatlerinden sonraları etkisini kaybetmesi bekleniyor. Pattadak baskın, su baskını, saika, domestik kırcı yağışı, gelişmemiş süreli sıkıntı ve ulaşımda aksamalar kadar olumsuzluklara karşı titiz ve tedbirli olunmalıdır.”

Share: