Mevsuk Temurci: Devletin 52 Bilyon Dolar Eksiği Var. Tamam Ne Yapacak? Dünyalık Basacak. Mülk Bastıkça Enflasyon Artacak

NEDİM GÜLER

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sahih Temurci, Forma Bankası kasasının 52 bilyon dolar ekside olduğunu dile getirerek, “Devletin 52 bilyon dolar eksiği var. Olur ne yapacak? Şu anda biliyorsunuz bir seçme ekonomisi uygulaması başladı. Servet basacak. Mal basıp dağıtacak. Mal bastıkça şişkinlik artacak. Enflasyon arttıkça cebinize giren parayı kerem, ortada olmaksızın cebinizden çekecek. Türkiye, fakirleştikçe fakirleşecek” dedi.

Namuslu Temurci, zaman partisinin Yalova İl Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişik değerlendirmelerde bulundu. Gelecek Partisi’nin Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nden saylav sisteme kan dolaşımı yolunda olduğunu tamlayan Temurci, “Bu ülkede kurumlar ortadan kaldırıldı. Forma Bankası’nın kasası nakıs 52 milyar dolar. Ne eylemek biliyor musunuz bu? Minval Bankası’nın kasasını 1 dolara getirebilmek üzere geçmiş 52 milyar dolar kasaya koymanız geçişsiz. Devletin 52 bilyon dolar eksiği var. Olur ne yapacak? Şu anda biliyorsunuz bir intihap ekonomisi uygulaması başladı. Servet basacak. Mal basıp dağıtacak. Mal bastıkça enflasyon artacak. Pahalılık arttıkça cebinize giren parayı izzet, görmeden cebinizden çekecek. Türkiye, fakirleştikçe fakirleşecek” diye niteleyerek konuştu.

“6-7 MİLYON İNSANA YARDIM EDİLİYOR”

Temurci, milletin ‘tebaa’ haline getirildiğini, gelişigüzel gittikleri yerde içtimai yardımların sorulduğunu dile getirdi. Ati Partisi’nin insanlara gelişim ve YEMEK imkanı taahhüt ettiğini vurgulayan Temurci, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Ahali açan bire bir toplum, tebaa haline mevrut bir toplum, demokratik hususiyet devletinin asla ayrımsız sonucu olanaksız. Zaman 6-7 milyon insana yardım ediliyor. Elbette edilsin amma sorulması gereken şu:  Bu toplumu yardıma eksikli edenler ‘niçin bu toplumu bu hale getirdik’ diye sebep sormuyorlar? Açıkça söyleyeyim. Tahaffuz problemi, toplumsal konutlar karışma başlamak için tabiatıyla bunlarla ilişkin namına yaşanabilir ayrımsız toplumun meydana getirilmesi amacıyla Gelecek Partisi ve gelişigüzel siyasa yapmış olduğumuz dostlarımızla Türkiye’nin bilcümle bu sorunları çözülecek. El açan benzeri Türkiye değil, saraka söyleyen, korkmadan ‘biz buradayız’ diyen tıpkı Türkiye olsun istiyoruz. Sorgulanmayan, sorgulamayan tıpkısı toplum istiyorlar. Onun amacıyla de ülkede eğitimin kalitesi yerlerde sürünüyor. İstiyorlar ki bu ülkenin anlaklı çocukları bu ülkede kalmasın, sair ülkelere, dar dışına gitsinler. Sorgulamayan, istifham sormayan ayrımsız deneyimsizlik gelsin. Önümüze prompter konulsun, gazetecilerin sorduğu soruları oradan okuyalım. Devir kalırsa birlikte helikopterle yukarıdan dolaşıp gelişigüzel şeyin önünde gittiğini görelim. Mesele çözülmüştür.”

“BAŞIMIZA NE GELDİYSE CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİ İLE GELDİ”

Bu ülkede başımıza ne geldiyse Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile geldi. Halas Savaşı’nı yönetmiş bir Meclis’in bu ülkede irtibatsız bırakılması akseptans edilebilir tıpkısı madde değil. Onun için milletin seçtiklerinin millete hesap vermesi geçişsiz. TBMM’nin önümüzdeki dönemde budun iradesinin tecelligahı olan bire bir yere baştan dönüştürülmesi lazım. Tün yarıları kararnameleri ile sahn karartan Cumhur Reisi kararnamelerinin bitirilmesi gerekiyor. Bize takkadak gözlerinin parlaklığı ile değil, bize aklının parlaklığı ve diplomaları ile oraya, Kaynak ve Maliye’nin başına bu işi yeryüzü bol yapacak kişilerin getirilmesi lazım. Bir gün da Forma Bankası tecrübesi sıfır insanlara Biçim Bankası’nı teslim etmemek lazım. Akraba kayırmacılığına akıbet vermek lazım.”

Share: