MHP Genel Başbuğ Yardımcısı Durmaz’dan CHP’nin başörtüsü yasa teklifi açıklamasına aksülamel Açıklaması

MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, CHP’nin başörtüsü yasa teklifine ilişik, CHP Umumi Başkanı Kılıçdaroğlu’nun gündemi yürümek için başörtüsüne sarıldığını söyledi.

???????Durmaz, 12. Anadan Görme Nar, Yöresel Kurutmalık, Firez ve Hanek Festivali’ndeki konuşmasında, MHP namına emanete fesih getirmemek, ayrımsız hassasiyetle geleceğe giymek amacıyla herhangi bir alanda çalıştıklarını ve uğraş verdiklerini belirtti.

Parti olarak siyasetlerini tarihi gerçekler üzerine düz yazı ettiklerini ve attıkları adımları Türk tarihinin omuzlarına yükledikleri sorumlulukla attıklarını ifade fail Durmaz, “Kanla, fedakarlıkla ve iri gayretlerle kurulan Türkiye Cumhuriyetinin 100. yılına mıhlı aynı şekilde kavuşması, 2053 ve 2071 hedeflerine salimen ulaşması üzere çabalıyoruz. Başkaları üzere, şehirlerimize ecnebi ülkelerin gözlüğüyle bakmıyor, ecdadımıza taşlama etmiyoruz.” dedi.

Durmaz, tarihle alım duyduklarını, kültür ve medeniyetle övünç ettiklerini anlatım etti.

Siyasi menfaat hesabı yaparak, payanda ve huzur için Türkiye’nin doğusunda bambaşka batısında ayrıksı konuşmadıklarına belen fail Durmaz, şunları kaydetti:

” Yozgat’ta ‘Kandil’i yerle benzeri edeceğim’ deyip TBMM’bile Kandil’i yerle ayrımsız edecek askeri tezkereye HDP’yle alay malay ‘hayır’ demiyoruz. Lafı evelemiyoruz, gevelemiyoruz, teröriste ‘terörist’ diyoruz. Teröristlerin kravatlı uzantılarıyla tek şekilde hareket tutmuyor, seçim birlikteliği yapmıyoruz. Yıldırıcı Demirtaş’a özgürlük istemiyor, onunla kahvaltı planı yapmıyoruz. Teröristlere ‘gazeteci’ diyerek ehil çıkmıyoruz, teröristlerle basın toplantısı düzenlemiyoruz. CHP’nin HDP’yle olan bağı, teröristlerle ortaya sâdır ilişkisi milletimizin tepkisiyle karşılaşınca, Kemal Kılıçdaroğlu gündemi hâllenmek üzere başörtüsüne sarılmıştır.”

Durmaz, CHP Umumi Başkanı Kılıçdaroğlu’nun başörtüsü için mukaddema söylediklerinin sıcaklığını koruduğuna dikkati çekerek şöyle bitmeme etti:

“CHP’nin başörtülü kadınlarımıza kızlarımıza yaptığı eziyetler hafızalarımızda canlıyken, CHP’nin teklifi bittabi bezemeli ve ruzname değiştirmeye yöneliktir. Zira ülkemizde çıktı başörtüsü sorunu yoktur, milletimizin dahi böyle ayrımsız gündemi yoktur. Fakat CHP’nin yalabık siyaseti vardır. Sayın Cumhurbaşkanımızın ‘CHP ve Kılıçdaroğlu başörtüsü üstüne samimiyse Esas değişikliği ile sorunu çözelim’ teklifine CHP’nin Hür ve Özel çocuğu hep taca atarak karşılık vermiş, Anayasal düzenlemeye karşı olduklarını söylemiş, arkasında bile Sayın Kılıçdaroğlu, aynı şekilde Anayasal düzenlemeye bindi vermeyeceklerini açıklamıştı. CHP’nin manevi değerlerimizle ilişkisi işte bu samimiyettedir. Tek kimesne bize hikaye anlatmasın CHP emretmek HDP demektir, CHP geçmek İP demektir, HDP demek PKK demektir.”

Durmaz, MHP’nin önce ülke ve kavim anlayışıyla yöntem yaptıklarını ve seçimleri değil nesilleri düşündüklerini sözlerine ekledi.

Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Tığ dahi festivalle ilçe ekonomisi ve tanınırlığına katkı sağlamayı amaçladıklarını belirtti.

Festival kapsamında “yer güzel nar” ve “bildirme domuzuna kurutmalık” yarışması kategorisinde üreticilere hediye verildi.

Festival Türk halk müziği sanatçısı Elif Buse Doğan ile Hanende Ahmet Şafak sahne almasıyla sona erdi.

Share: