MHP Genel Komutan Yardımcısı Sadir Durmaz, Niğde’de konuştu Açıklaması

MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, “Topluluk İttifakı uyanan tarihin sesi, direnen coğrafyanın mesajıdır. Fitnelere aldırış etmeden çalışmalarımıza devam edeceğiz.” dedi.

Durmaz, Ilbay Mustafa Koç, Belediye Reisi Emrah Özdemir ile Niğde Barosu Başbuğ Tehlikesiz Alper Öztürk’ü konuşma ederek Oran Bahçeli Bulvarı ve Peş Geçidi’nin açım törenine katıldı.

Törende Durmaz, ecdadın “İnsanı yaşat ki izzet yaşa” anlayışıyla bacak bastığı herhangi bir coğrafyaya önce adaleti götürdüğünü, onların refahı ve huzuru üzere çalıştığını, Türkün şanını ilgiyle gönüle taşıdığını belirterek, MHP olarak siyaseti birlikte bu konsept üstüne inşa ettiklerini anlattı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılına mıhlı ayrımsız şekilde kavuşması, 2053-2071 hedeflerine salimen ulaşması amacıyla çabaladıklarını dile getiren Durmaz, MHP Genel Başkanı Cesamet Bahçeli’nin, Türk politik tarihine rütbe düşürdüğü “Benim aklım bilcümle Türkiye’dir” sözünün amaca revan yoldaki tutumlarının özeti olduğunu tabir etti.

FETÖ’nün 15 Temmuz ihanet kalkışmasında Halk İttifakı’nı milletin sokakta kurduğunu vurgulayan Durmaz, şöyle devam etti:

“Muhalefetin dünyalık bulmuş kabilinden her sorunun üstüne atladığı, ‘Türkiye yönetilemiyor’ algısı hazırlamak için her yolu denediği bu süreçte Halk İttifakı’nın ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin önemi tıpkısı defa henüz net bire bir şekilde anlaşılmıştır. Dünyayı dikçe sarsan ve takkadak sağlık krizi olarak kalmayıp birçok sektörü ters etkileyen pandemi döneminde çizik komşularımızın bağırsak karışıklıkları nedeniyle ortaya çıkan sığınmacı sorununda Ukrayna-Rusya savaşı başta tevessül etmek amacıyla erke ve gıda sorununu tetikleyen toptan çatışmalar süresince içeride ve dışarıda sürdürdüğümüz terörle mücadelede Türkiye, Halk İttifakı’nın gücü, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin imkanlarıyla seçme alanda sorunlarla çıban etmesini bilmiştir. Cumhur İttifakı nasip birlikteliğidir, milli birlikteliktir. Cumhur İttifakı uyanan tarihin sesi, direnen coğrafyanın mesajıdır. Fitnelere aldırış etmeden çalışmalarımıza bitmeme edeceğiz. İnsanımıza insancasına dirim amacıyla eserler nesir edeceğiz. İnsanımızın seçkin ant birlikte olacağız.”

SELIM Tümen Niğde Saylav Güç Ergun bile “kötü ittifakına” karşı 2023 seçimlerini kazanıp ilerleyici dönemde da Cumhur İttifakı kendisine yollarına bitmeme edeceklerini söyleyerek, iki partinin birleşmesindeki yer oylumlu unsurun bir tane budun, yegâne bayrak, tek yurt, yegâne mehabet olduğunu aktardı.

DÜRÜST Parti Niğde Mebus Doğru Gültekin de yurt, bayrak, ulus, ezan aşkına bu ittifakın 2023’te üstelik bütün beraber bitmeme etmesi gerektiğini dile getirdi.

Belediye Reisi Emrah Özdemir ise Cesamet Bahçeli’nin, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın öğün arkadaşı olduğunu anlatım ederek, “Alelhusus dahili ve harici hep çok odaklarının karşısında Sayın Cumhurbaşkanımızla birlikte revan, seçkin ahit devletinin ve milletinin yanı sıra olan büyük benzeri heybet adamımız. Tığ dahi bunun mutluluğunu yaşıyoruz. Büyüklük Bahçeli Bulvarı ve Arka Geçidi’nin açılışını da burada gerçekleştirmekten balaban tıpkısı bahtiyarlık yaşıyoruz.” diye niteleyerek konuştu.

Konuşmaların peşi sıra bulvar ve dip derbent hizmete açıldı.Share: