MHP Genel Komutan Yardımcısı Sadir Durmaz, Niğde’de konuştu Açıklaması

MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, “MHP ve Topluluk İttifakı 6 zait 1 oluşumuna cebin devleti ve milleti üzere çalışmaya devam edecek. Geleceğin reis ülkesi Türkiye’ye makul giden yolda önceki 2023, özgüvenle 2053, hedeften sapmadan Allah’ın izniyle 2071 hedeflerine ulaştıracağız.” dedi.

Durmaz, Niğde’dahi İl Kültür Merkezi’nde partisinin üye katılım programında yaptığı konuşmada, üzerinde yaşadıkları coğrafyanın cılız bire bir yerey parçası değil, temas karışı şehit kanlarıyla yaş şerif yurt toprağı olduğunu söyledi.

Vatanın bekasından, devletin birliğinden, milletin dirliğinden henüz kebir bir bahis olmadığını belirten Durmaz, “Milletimiz ariftir, herkesin duasını dahi fikrini da zikrini bile agâh. Ferasetiyle olanı biteni birlikte görmektedir. PKK yıldırı örgütünün politik şubesi HDP’ye nezaret verenlerin, çarçabuk herhangi bir bölüm FETÖ’cülere af çıkarmaktan bahsedenlerin, yıldırıcı Demirtaş’la kahvaltı planı yapanların, İzmir’in değil üstelik Atina’nın belediye başkanı üzere mütekellim bedel fukarasına bir tane konu edemeyenlerin, Türk milletine yegâne taahhütleri 7 partili bire bir koalisyon hükûmeti olanların bu ülkeye yapabilecekleri hiçbir madde yoktur.” ifadelerini kullandı.

Durmaz, Halk İttifakı namına devletin ve milletin milli ve manevi değerlerinin karşısında kim varsa onların temas zaman karşısında olacaklarını vurgulayarak şunları kaydetti:

“MHP’nin milli duruşundan çor duyanları rahatsız etmeye artık dahi bitmeme edeceğiz. Ülkemiz üzerinde adisyon yapanların, algı operasyonlarıyla milli iradeyi erek alanları, parayı verenin düdüğünü araklayan sanki anketçilerini bugün burada olduğu kadar görüntü kırıklığına uğratmaya devam edeceğiz. Bizim anketimiz sıktığımız el, baktığımız gözdür. Bizim anketimiz Niğde’dir, çevre belediyelerimizdir. Sahtekar anketçiler gelsinler de iki gündür gittiğimiz yerlerde vatandaşın Ulusçu Debi Partisine olan ilişki ve alakasını görsünler. Cumhuriyetin 100. yıl dönümü olan ve bizce 100 yılın seçimi mahiyetindeki 2023 seçimleri Türkiye’nin talih ve karar yılı tıpkısı zamanda tarihî kavşağıdır. Bu dimağ ve kavrayışta siyasal faaliyetlerimizi yoğunlaştırıp bıkmadan, usanmadan sürdüreceğiz. MHP ve Topluluk İttifakı 6 artı 1 oluşumuna alın devleti ve milleti üzere çalışmaya devam edecek. Geleceğin reis ülkesi Türkiye’ye akilane giden yolda ilk 2023, özgüvenle 2053, hedeften sapmadan Allah’ın izniyle 2071 hedeflerine ulaştıracağız.”

MHP İl Başkanı Cumali İnce ise Topluluk İttifakı’nın politik partilerin sıradan bire bir seçim anlaşması şeklinde tanımlanmayacak büyüklüğünde dip, anlamlı ve hararetli tıpkı geçim olduğuna dikkati çekti.

Konuşmaların peşi sıra partiye serencam aynı ayda üye yapılan 495 kişiyi temsilen 21 üyeye rozet takıldı.Share: