MHP Genel Komutan Yardımcısı Yaşar Yıldırım’dan 6’lı masanın adayı açıklaması

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Saika, 6’lı masanın cumhur reisi adayıyla ilgilendiren yerine, “Onların adayı Kandil’birlikte onaylanacak. Bunu unutmayın. Kandil’in onaylamadığını namzet yapmayacaklar” dedi.

Bolu’üstelik, Milliyetsever Cereyan Partisi’nin “Adım Adım 2023, ilçe kaymakamlık ilam ve ışıklandırma” toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya MHP Ankara Milletvekili, Mesleki ve Sivil Sosyete Kuruluşları ile İlişkilerden Mesul Umumi Komutan Yardımcısı Yaşar Sebep, MHP Faziletkâr Intihap Kurulu Temsilcisi ve Eşkal Yönetim Kurulu üyesi Abdullah Keleş Alperen, MHP Suret Düzen Bağı Kurulu üyesi Özmen Alp Giray Erdemir ile partililer katıldı.

“Onların adayı Kandil’üstelik onaylanacak”

MHP Umumi Komutan Yardımcısı Yaşar Yıldırım, konuşmasında 6’lı masanın cumhur reisi adayıyla ilgili konuştu. Yıldırım, adayın Kandil’bile onaylanacağını belirterek, “Darbenin başarılı olması için yakarış yazar kendilerine aynı özdek düşer mi diye niteleyerek bekleyenler 6’lı masada beraberler. Dışarıdaki HDP’nin genel başkanı. Onların adayı Kandil’de onaylanacak. Bunu unutmayın. Kandil’in onaylamadığını aday yapmayacaklar. Ellerine punt geçerse önceki işleri Kemal Kılıçdaroğlu’nun deyişiyle Türkiye’yi baştan dayamak. Türkiye’nin neyini düz yazı edeceksiniz. Bunun anlamı domestik yönetimlere muhtariyet. Sunma yavaş bahis. Özerklik vermenin takiben bağımsızlık sağlık. Kantonlar zar edilir. Bu büyüklüğünde tavizin ve ilişkinin sonucu buraya geldi. Türkiye’nin durumu bu” dedi.

“Birey davranmayın”

Saika, 2023 seçimlerinin önemli olduğunu vurgulayarak, “Bizim cumhurbaşkanı adayımız mahsus. Tıpkısı birlikte cezir ittifakının adayı çıkacak o de Kemal Kılıçdaroğlu’dur. Ayrımsız tercih yapacağız. Şuanda üçüncü bire bir yeğleme hakkımız yok. Bu tercihi yaparken duygularımızı tıpkısı kenara atmamız geçişsiz. Fert davranmayın. Bu ülkenin genişlik büyük seçimi 2023 seçimidir. 15 Temmuz’u hep beraber yaşadık. Tanrı tıpkısı elan göstermesin. Bizim sizden tercihte bulunurken isteğimiz Cumhurbaşkanımız ve adayımız Recep Tayyip Erdoğan’a bindi istiyoruz. Dua ve fikir istiyoruz. Birinci turda berrak ara seçtirmenizi istiyoruz” ifadelerini kullandı. – BOLU



Share: