MHP heyeti Bolu’da “Adım Adım 2023, İlçe İlçe Üslup ve Işıklandırma” programına katıldı

MHP heyeti, Bolu’da “Adım Adım 2023, İlçe İlçe Üslup ve Aydınlatma” programına katıldı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Mebus Yaşar Sebep, MYK Üyesi Garaz Kotra ve MDK Üyesi Özmen Alp Giray Erdemir, Yeniçağa, Mengen ve Gerede ilçelerindeki toplantılarının peşi sıra diyar merkezinde Nazik Cami Mahallesi’nde programın düzenleneceği salona geldi.

DÜRÜST Tümen Bolu Milletvekili Umu Aydınlık, AK Parti Bolu İl Başkanı Suat Güner ve MHP Bolu İl Başkanı Dünya Başaran’ın bile katıldığı toplantıda benzeri müracaat eden Yaşar Saika, Türkiye’nin ve dünyanın 2 senedir koronavirüs salgını, yağışsızlık ve savaşla sınandığını söyledi.

Koronavirüs salgını zımnında Türkiye’dahi herhangi bir şeyin 2 seneye mümasil bir süreçte bir sadık, tıpkı berrak olduğunu anlatan Saika, yaşanan süreçte istihsal safhalarının durduğunu ve gıdaya erişimin zorlaştığını tabir etti.

Sebep, müstevli, kuraklık ve Ukrayna ile Rusya ortada yaşanan savaşın etkilerinden bahsetti.

Sebep, uğraş sürecinin sunu güdük zamanda bitmesi temennisinde bulunarak, “Çekişme durur. Bu savaşı da durduracak ve barışı yapacak Türkiye Cumhuriyeti’dir ve Sayın Cumhurbaşkanımızdır. İki ülkeyle görüşen biricik önder. Putin ile de görüştü. Zelenskiy ile dahi görüştü. O mekik diplomasisi ile inşallah hazar tamam. Çekişme biter. Rahatlarız.” dedi.

2023 seçimlerine çokça bir iki tıpkısı süre kaldığını anımsatan Sebep, bu seçimin Türk dünyası, İslam dünyası, Türkiye ve bölgesi için yer önemli seçimlerden olduğunu vurguladı.

Cumhur İttifakı’nın reisicumhur adayının kesin ve kesme olduğuna dikkati çekici Sebep, altılı ganyan masanın daha namzet belirlememesine müteveccih eleştirilerde bulundu.

15 Temmuz gecesine karşı duran AK Parti ile MHP’nin bugün üstelik beraber olduğunu anlatan Saika, “Yeniden ikisi bu arada. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Genel Başkanımız. Gene o geceleyin piyasada görünmeyenler bile altılı ganyan masada beraberler.” dedi.

Yıldırım, konuşmasının böylecene bütün partililerden Cumhur İttifakı’na destek olmaları çağrısında bulundu.

MHP heyeti “Adım Adım 2023, İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma” programları kapsamında yarın Mudurnu ve Üzüntülü ilçelerini mülakat edecek.Share: