MHP Umumi Komutan Yardımcısı: 2023’te şayet farklı benzeri molekül olursa bugüne kadar elde edilen kazanımlar ağız ağıza gidecektir

MHP Genel Başbuğ Yardımcısı Karakaya, “Adım Adım 2023 İlçe İlçe Ifade ve Tavazzuh Programı” kapsamında Çorum’un Laçin ilçesindeki aynı kıraathanede partilileriyle ayrımsız araya geldiği toplantıda, Türkiye’yi sızırmak ve vatandaşlara ulaşmak üzere başlatılan bölge ve toprak toplantılarını tamamladıklarını, kaza ziyaretlerinin da ayrımsız hafta içre tamamlanacağını söyledi.

“BE ŞEREFSİZLER, 40 YILDIR SİZ BU TERÖRE BINDI VERİYORSUNUZ”

Ekonomideki sorunların temelinde Türkiye’nin PKK terör örgütüne alın verdiği mücadelenin düz aldığını tamlayan Karakaya, “Zaman TBMM’da PKK’nın kolu, uzantısı olan ayrımsız politik partinin temsilcileri çıkıp iktisat konuşabiliyor. ‘Budun etkisiz, budun açgözlü, çiftçinin durumu kötü.’ diyebiliyor ama bir Allah’ın kulu üstelik demiyor ki ‘Be şerefsizler, 40 yıldır siz bu teröre destek veriyorsunuz. Bu kavim dişinden, tırnağından artırıyor, canını veriyor, benzeri birlikte sizinle, PKK ile uğraşmak için trilyon dolarlar harcıyor. Hükümetin yetkili ağızları, 40 yılda PKK yıldırı örgütüyle mücadelede ve onların ekonomiye verdiği zararlar toplandığında 2 trilyon dolardan bahsediyorlar.” dedi.

TERÖR OLMASA TÜRKİYE’NİN DIŞ BORCU OLMAZDI

Yıldırı örgütlerine alın Suriye’dahi üstelik operasyonların sürdürdüğünü hatırlatan Karakaya, Türkiye’nin terörle mücadeleye bütçe beğenmek zorunda kalmasa bugün tek aut borcunun olmayacağını vurguladı. Karakaya, terör örgütü FETÖ’nün üstelik Türkiye’nin ekonomisine çokça kötülük verdiğinin altını çizdi.

“BU ALIŞVERIŞ SEÇİME GİDİLSE, PKK’LILAR VE HDP’LİLER KİMİN YANINDA SAHA ALIR”

Halk İttifakı’nın Cumhur Reisi adayının Recep Tayyip Erdoğan olduğunu, Budun İttifakı’nın ise adayının belli olmadığını aktaran Karakaya, “Bu münasebet seçime gidilse PKK’nın yandaşları, HDP’liler, Halk İttifakı mı, Kavim İttifakı mı denildiğinde kimin birlikte vadi alır? Budun İttifakı diyenler Allah rızası için halk kaldırsın. Bunu sokakta kime sorsak, zahir ve kesin. Kılıçdaroğlu, ‘yeniden açılım yapacağım’ diyor. FETÖ’cüler kimin yanında yer alır? Bizim iktisadi olarak sıkıntımız hangi? Yıldırı belalarından ayrılmak. Iktisat için bile geçim amacıyla de bu mukteza.” diye konuştu.

ABDÜLHAMİD HAN ISTIKŞAF GEMİSİNİN ÖNEMİ

Karakaya, kullanılmamış acun düzeni teşekkül sürecinin devam ettiğini, Türkiye’nin Suriye’de operasyonlar yaparak, Abdülhamid Eğlek Taharri Gemisi’ni Akdeniz’e göndererek “Acun düzeninin içre ego bile varım.” dediğini kaydetti.

Dünyanın ve Türkiye’nin dingil değiştirdiğine dikkati çekici Karakaya, şöyle bitmeme etti:

“Türkiye üretime gidiyor, Türkiye’nin önü kilitsiz küreksiz amma tıpkı aks değiştiriyor. Dünya aks değiştiriyor. Şuradan başka yola geçe fazla lüzum istemez sallanır, az buçuk yavaşlarsın, tetik geçersin. Sonraları birlikte otobana çıkacaksın. Bunun üzere birlikte zamana ihtiyaç var. Nedeniyle şuan ki proses Türkiye’yi üretime gönderme fail ayrımsız yapı. Seçme özdek güllük gülistanlık demiyoruz, olması da cins değil ama iyiye gidiyor. Acun düzeni zarfında Türkiye küçümseme sahibi olma derdinde. Onun mücadelesini veriyor.”

“CUMHURBAŞKANLIĞI SİSTEMİ OLMASAYDI, 2018’DEN BERİ 3 KEZ HÜKÜMET GİDER GELİRDİ”

2023’ün Türkiye açısından çokça muhteşem olduğunun altını çizen Karakaya, “2023, amiyane ülkenin geleceği. 2023’te eğer değişik tıpkı özdek olursa, bugüne büyüklüğünde elde edilen kazanımlar tamamen gidecektir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi bu ülkenin sigortası ve bekasının garantisidir. Bu kadar açık söylüyorum. O çevrim, 15 Temmuz’de Türkiye’nin içine düştüğü sıkıntıda, Sayın Umumi Başbuğ’ımız ‘Evet biz bu arabayı buradan çıkarırız ama bu makine bu motorla el almaz, ilk bunun motorunu değiştireceğiz.’ dedi. İşte Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi bu gerekçe ile muaddel bir sistemdir. Nedeniyle Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi olmasaydı 2018’den beri Türkiye’üstelik sunu bir iki 3 öğün hükümet gider gelirdi. Gelir miydi onu de bilemiyorum. Hükümetler kurulamıyordu.” ifadelerini kullandı.

“HDP OLMASA NASIL KAZANACAKSINIZ?”

Altılı masada Türkiye’nin sakat sisteme döndürülmesinin konuşulduğunu hatırlatan Karakaya, şunları kaydetti:

“Kaçmak mümkün değil. Böyle tıpkısı molekül bulunmayan, ne kandırıyorsunuz milleti. Şeş koalisyonlu, zait birileri var. İçişleri politikasında, düzenlilik politikasında be Meral Akşener, acep CHP ile aynı anlaşman var mı? CHP’nin HDP ile söylediklerini kabul ediyor musun, etmiyor musun? Etmiyorsan hakeza tıpkı şeye geldiğinde bu ülkeyi zahir yöneteceksiniz? Biriniz diyecek ki ‘Suriye’de leşker kalsın.’, başkası diyecek kim ‘Çıksın.’ Biri diyecek ki ‘PKK ile mücadeleye bitmeme.’, başkası diyecek kim ‘Biraz uzaklık verelim ya da yapmayalım.’ Özellikle aday belirlemiyorlar ki halkoyu aday tartışıyor. Aday belirlenince hangi olacak? CHP’nin söylediği arasında. HDP bunların yanında. HDP olmasa şüphesiz kazanacaksınız? Terörün, PKK’nın kökünü kazıyacağız diyebilirler mi, derlerse kazanabilirler mi? Kişi partilerinin içlerinde birlikte fikir üzerine birbirlerine yakın değiller.”

Share: