MHP’li Bulut, sulama birliklerinin borçlarına ilgi çekti

Ulusçu Cereyan Partisi (MHP) Tokat Saylav Yücel Endişe, baştan yapılandırılan sulama birliklerinin verimli çalışabilmesi için borçlarının affedilmesi gerektiğini söyledi.

Türkiye Şişman Kavim Meclisinde mütekellim MHP Tokat Mebus Yücel Endişe, sulama birliklerinin sorunlarına ilgi çekti. Sulama birliklerinin aheste borç yükü altında olduğunu belirten Keder, “Geçmişten mevrut borçlarının arıtma edilememiş olması nedeniyle sakil vecibe yükü altında ezilen sulama birlikleri yönetimleri ile çiftçilerimiz arasındaki mesail bitmeme etmektedir. İsabetli tıpkısı kararla yönetimleri yeniden yapılandırılan sulama birliklerinin, bu bakir haliyle verimli çalışabilmesi için borçlarının affedilmesi ve böylelikle çiftçimize daha fıldır henüz adil tıpkısı şekilde hizmet verebilir kuzuluk gelmesi çiftçilerimizin beklentisidir” diye niteleyerek konuştu.

Birliklerin maraba ile ahenktar çalışması gerektiğine bel fail MHP’li Keder, “Sulama birliklerinin bulunan yönetimlerinin kibritçi ayrımsız denetimle arama edilmesi ve çiftçilerimizle düzenli çalışmalarının temin edilmesi gerekmektedir” ifadelerini kullandı. – TOKAT

Share: