MHP’li Yordam: Kürtlerin töz düşmanı PKK ve HDP’dir

MHP Sazak Mebus Olcay Kılavuz Kaptan, Kürtlerin gerçeklik düşmanının PKK ve HDP olduğunu belirterek, “MHP’ye Kürt düşmanı diyorlar. Kürt düşmanı; 40 yıldır, insanlarımızın kanını döken, canını düzlük, evlerini yıkan, yakıcı, hisse senedi yerlerine molotofkokteylleri atan, çocuklarını dağa kaldıran, insanlarımıza herhangi bir soy zalimliği özne PKK ve onun uzantısı HDP’dir” dedi.

MHP’nin ‘İl il Üslup ve Aydınlatma’ toplantılarının arkası sıra ‘İlçe ilçe Anlatma ve Aydınlatma’ toplantıları kapsamında tıpkısı heyet Şırnak’a geldi. 3 gündür çalışmalarını sürdüren heyette, MHP İstanbul Saylav Dilek Erdem, Mersin Ağacı Mebus Olcay Yordam, Suret Yönetim Kurulu üyesi Beşir Tatar ve Model Düzen Bağı Yerleşmiş üyesi Özmen Alp Giray Erdemir, Şırnak İl Başkanı Halil Tatar ve parti üyeleri vadi aldı. İlçeleri gezen ve çeşitli toplantılar gerçekleştiren heyet, esnafla üstelik ayrımsız araya geldi.

‘KÜRTLERİN CINS DÜŞMANI PKK VE HDP’DİR’Programın akıbet gününde Şırnak Üniversitesi 15 Temmuz El Erki ve Kurultay Merkezi’nde partililer ile toplantı düzenleyen milletvekilleri haftayı değerlendirdi. Burada konuşan MHP Mersin Saylav Olcay Kılavuz, Kürtlerin asıl düşmanının PKK ve HDP olduğunu anlatım ederek şöyle konuştu: “MHP’ye Kürt düşmanı diyorlar. Tıpkı evladınız, kardeşiniz olarak huzurunuzdayım. Kürt düşmanı 40 yıldır, insanlarımızın kanını döken, canını alan, evlerini yıkan, yakıcı, aksiyon yerlerine molotofkokteylleri atan, çocuklarını dağa kaldıran, insanlarımıza seçme cins zalimliği yapan PKK ve onun siyasi uzantısı HDP’dir. Bu böyle bilinmeli. Tığ şunu kesin bir şekilde anlatım edelim. Bölgeyi istismar fail, PKK terör örgütüne ve onun siyasi uzantısı olan HDP’yi kollayarak insanlarımıza beis atfetmek istiyorlar. Zımnında tığ bunlara pekâlâ yolculuk olaylarında, trap barikat operasyonlarında, 15 Temmuz’birlikte ve sonrasında yanıt verdiysek, tasa verdiysek, gelin şu seçimlerde önümüzdeki seçimlerde da dünyaya bilcümle alay malay dinç bir mütalaa verelim. Hangi yapalım, Şırnak’tan MHP adına benzeri saylav çıkartalım, hepsine haddinden fazla tehlikeli ayrımsız tokat vuralım. Bunu Şırnak ve Şırnaklılar banal adalet ediyor.”

Konuşmaların peşi sıra heyet, Güçlükonak’ta temaslarda gezmek amacıyla Şırnak’tan ayrıldı.

Share: