MHP’nin Kayseri mitingi

MHP Umumi Başkanı Heybet Bahçeli, Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis’in sözlerine reaksiyon göstererek, “Geliriz gelmesine ama gündüzünüzü akşam kadar örtmeye, tacizlerinizin bedelini misliyle ödetmeye seve seve, çift koşa, kanımızla, canımızla geliriz.” dedi.

Bahçeli, partisince Kayseri Cumhuriyet Altını Meydanı’nda düzenlenen “2023’e Doğru: Aday Galiba, Değişmeyen Açık” antetli mitingde yaptığı konuşmada, CHP’ye müteveccih eleştirilerde bulundu.

“Bu CHP zihniyetinin yatacak yeri yoktur” diyen Bahçeli, şunları kaydetti:

“Bu CHP zihniyetinin günahları diz boyudur. Bugünkü CHP zihniyeti Kuvayımilliye iradesiyle geceyle zaman kadar farklıdır. Bazı dikenini gülünden seçer, tümce ettiğinin mahsulünü benzeri çağ kesin biçer. Kılıçdaroğlu sıra bilmez, ecdad bilmez, budun bilmez, erdem bilmez, edep bilmez; bildiği biricik şey yalandır, iftiradır, izansızlıktır. Kayseri’nin angın tıpkısı sözünü anımsatmak isterim. ‘Ahrazın dilinden anası anlarmış.’ Hangi var ki bu Kılıçdaroğlu’nun dilinden birlikte dileğinden de dimağından dahi anlayan, anlayacak olan yoktur. Rahmetli Peyami Safa’nın dediği kabil, ‘yalana bırakınız insanı, eşya birlikte başkaldırma etmelidir.’ Atıcılık, milli ve manevi ayar yağmacılığı, yabancılara huluskârlık zillettir, illettir, rezalettir, CHP’sinden HDP’sine, İP’inden DEVA’sına kadar hepsinin yakasına yapışmıştır. Kılıçdaroğlu’nun biricik bir makul lafını duyanınız oldu mu? CHP’nin ve diğerlerinin milletimizin ve devletimizin lehine yoz de olsa olumlu bir görüşüne şehadet edeniniz artık mı? Testide ne varsa dışına sızan odur.”

MHP Umumi Başkanı Bahçeli, “Fikirde ne bulunuyorsa fiile yansıyan bile odur. İleri düzeyde bellek dağılması kıpırdak Kılıçdaroğlu, meğer Sakarya Savaşı’nın Sakarya ilimizde yapıldığını sanıyormuş. Elbet olsa bozacının şahidi şıracıdır, kendisini dinleyenlerin alkış tufanı koparması üstelik dolgun tıpkısı cahiliyet gösterisine işarettir. Nutuk’tan değil, Atatürk’ten değil, toptan çıkar ve yezitlik merkezlerinden ilhamını alanların akıbetleri böylesine mefluçtur. Doğrusunu Tanrı biliyor ya İstanbul’daki Belgrat ormanlarının Sırbistan’de, Arnavutköyü’nün Arnavutluk’ta, Ankara’daki Tunus Caddesi’nin birlikte Tunus’ta olduğunu söylerse on paralık şaşırmayınız.” ifadelerini kullandı.

Kayseri’nin yetiştirdiği değerlerden birisi olan İncili Çavuş yaşamış olsaydı Kılıçdaroğlu’nu gecikmeksizin ona devretme edeceklerini, onun mizah üreten diline zimmetleyeceklerini dile getiren Bahçeli, “Nihayetinde aşina kabaklık çığlığı karşısında yapılacak bambaşka tıpkısı molekül üstelik olmazdı. Bu kapsamda Hz. Ebubekir’e atfedilen şu söz aynısıyla Kılıçdaroğlu’nu tarif etmektedir. ‘Abidin cahili, şeytanın oyuncağıdır. Benzeri fareyi cebinde taşıyanlar kabilinden.’ İhya almak için ne büyüklüğünde tafsilat lazımsa, imha için dahi o büyüklüğünde bilgisizlik kafidir.” diye niteleyerek konuştu.

“İtibarlı benzeri Türkiye fotoğrafı herkesin dikkatini çekmiştir”

Bahçeli, vicdanı kurumuş, şuuru kaçınık, akılsal melekeleri katre geçirmiş olanların sulak alanda de susuz, güneşli yerde de karanlık kalacağını vurgulayarak, şöyle bitmeme etti:

“Bihakkın car ediyorum, düşkünlük ittifakı yarınlarımıza perde çekemeyecektir. Inme ittifakı büyük Türkiye’nin doğuşuna engel olamayacaktır. Türkiye seçkin meselede yargıcı misyonu üstlenen tıpkısı ülkedir. Türkiye ne diyeceği, hangi yapacağı alçalma uyandıran bire bir mutluluk konumundadır. 16 Eylül’üstelik Özbekistan’ın Semerkant kentinde planlı Şanghay İşbirliği Teşkilatı’nın 22. Ihtişam Başkanları Zirvesi’hangi diyalog ortağı Türkiye’yi temsilen katılan Cumhurbaşkanı’mız ve heyeti ayn doldurmuş, ilişki odağı haline gelmişler, müspet ve tartılı tutumlarıyla herkesle bağlanak kurmayı, eli nimetli görüşmeler yapmayı başarmışlardır. Rusya- Ukrayna savaşı özellikle atılmak için, ülkemiz bilcümle akse ve sevgili alanlarına canıgönülden ve diplomatik kandırarak müdahale etmektedir. İnsanı ve insanca değerleri merkezine kayran enerjik bir diplomasiyle bölgemizde ve global zeminde hazar kuşağı tesis etmek amacıyla mücadele eden saygın bire bir Türkiye fotoğrafı herkesin dikkatini çekmiştir. Bu nedenle cezir partilerinin ayarları bozgun, hangi diyeceklerini şaşırmışlar, dut yemiş bülbüle dönmüşlerdir.”

“Masa dağılacağı büyüklüğünde filhakika dağıldı”

Kavim İttifakı’nın HDP’yle çok karışık benzeri sözleşme ortamında olduğunu tamlayan Bahçeli, şu ifadeleri kullandı:

“FETÖ’ye üzeri eğmiş vaziyetteler. PKK’nın kolpo suyuna girmiş haldeler. Bu nedenle zilletin ta dibindeler. Global emperyalizmin köle kabil izindeler. Türkiye düşmanlarının emrindeler. Türkiye’nin izmihlaline hizmetteler. Milli temas ve el birliği bağlarımızı koparmanın derdindeler. Etnik ve mezhep tamamıyla bölücülüğü kaşımanın hevesindeler. Türkiye ekonomisini kötülemenin peşindeler. Palikarya tezlerine bindi vermenin hedefindeler. Terörle mücadeleyi bitirmenin niyetindeler. Suriye’da, Irak’ta, Libya’üstelik, Karabağ’dahi, Balkanlar’üstelik, Kafkaslar’dahi, Semavi Vatan’da Türkiye’nin müessir uğraş gücünü, esaslı ve meşru varlığını tartışmaya açmanın emelindeler. CHP, İP, HDP, SP, Gelecek ve DEVA’nın birlikte TİP, TKP, Emek Partisi, Emekçi Hareket Partisi, Toplumcu Meclisler Federasyonu, Sosyal Özgürlükler Partisi da zilletin göbeğindedir. Yıldızlı veya saklayarak olsa da bunların cemi kapısı birbirine açılmaktadır. Kılıçdaroğlu bu inme koalisyonunun cumhurbaşkanı adayı kalkışmak üzere çırpınmaktadır. Gelişmeler can sıkıcı olunca CHP yönetimi mayasız masa ittifakını yıldırma noktasına gelmiştir. Kılıçdaroğlu şayet aday olmazsa, ‘Alevi olduğu amacıyla reddedildi algısı’ yerleşirmiş. Bunu toplum ve el erki hazmedemezmiş. Dahi altılı masa üstelik dağılırmış. Masa dağılacağı büyüklüğünde zaten dağıldı, fakat CHP yönetiminin özge meçhul budala ve berbat söylemlerinin ahlaki ve makul tek yanının bulunmadığı birlikte ortadadır. Alevi İslam inancına cemaat kardeşlerimizi kımıldatma fail vasıta yarıcı, ayırıcı, kutuplaştırıcı ve nefret yayan bire bir dildir. Bu bühtanı ağzına alanlar Türk milletinin varlığından, birliğinden, kardeşliğinden, yükseliş ve basübadelmevt gayesinden çok erinçsiz olan namertlerdir.”

“Alevi’si bile bizim, Sünni’si da bizim, Caferi’si birlikte bizimdir. Türkü da biziz, Kürdü bile biziz, biz Türk milletiyiz.” diyen Bahçeli, “CHP’nin bu lanetli iddiası milli güvenliğimize tehdittir. Benden sonrası tufan anlayışına saplanıp artan aynı yöntem koltuğundan Türkiye’ye gelecek yalnızca hüsrandır. Türk milleti bu kalem tıpkı azılı fitneye geçit vermeyecektir. İP’in başkanına Kılıçdaroğlu’nun adaylığı sorulunca, ‘bu seçimi tehlikeye atamayız’ cevabını vermesi cingöz ve kumpasçı tıpkısı üsluptur, tıpkı zamanda yeniden ayağa işkilli ve iki yüzlü benzeri anlayışın dışavurumudur. İP, şeş oku bağlamış, terörist Demirtaş ‘Kılıçdaroğlu’na farklı sosyal kesimlerin heybetli bire bir desteği var’ sözleriyle İP’in bağını cezaevinden çözmeye kalkışmış fakat mezellet cephesinde sular bire bir tip durulmamış, fırtına dinmemiştir.” değerlendirmesinde bulundu.

“Türkiye sevdası iliklerimize büyüklüğünde işlemiştir”

Bahçeli, Topluluk İttifakı’nın sözünün saraka, duruşunun kemiksiz olduğunu vurgulayarak, “Yüreklerimizdeki vatan ve ulus sevdası çağ kadar şişman, Çanakkale kabil aşılmazdır. Topluluk İttifakı’nda şike-ver ilişkisi yoktur. Kazanç ortaklığı, rant paylaşımı, payanda kavgası, sükûnet taksimi, ulufe dağıtımı yoktur. evet hangi vardır peki? Ahlak vardır, milli hissiyat vardır, inan vardır, buyuru vardır, feragat vardır, el birliği vardır, yârenlik vardır, ürkmek vardır, ulus vardır, Türkiye sevdası iliklerimize büyüklüğünde işlemiştir. Aklımızda olan çabucak ve vakit kaybetmeden Türkiye’dir, Türk milletidir, milli bekadır. Gönlümüzde, Türk-İslam coğrafyalarının, soydaşlarımızın, din kardeşlerimizin huzura, güvenliğe, istikrara, refaha ve barışa vasıl olması yatmaktadır.” dedi.

“Türk’ün azameti karşısında tutunamaz”

“Karabağ’de provokasyon konusunda kışkırtı fail, kardeşlerimizin kanını döken caniler, Türk’ün azameti karşısında tutunamaz.” diyen Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Karabağ Azerbaycan’dır, Karabağ ata yadigarıdır, Karabağ Türk yurdudur. Fert gardaşlarımız hangi zaman ve nerede istiyorlarsa onlarla çelikten bukağılık oluruz, aynı mevziye girer etten duvar öreriz. Ankara’yla Bakü’nün kaderi birdir. Türk’ü, Türk’ten ayıracak ne ayrımsız eksen, ne de aynı engel vardır. Türkiye, Azerbaycan ile sonuna kadar tesanüt içindedir. Biz iki fehamet tek milletiz, bedenlerimiz ayrı olsa üstelik canımız birdir. Karabağ’bile vurulup yere sakıt neferler bizim neferimizdir. Rahmetle ve hürmetle andığım şüheda bizim şehidimizdir. Alınacak intikam, sorulacak hesap namusumuza emanettir. Akse imalatçısı, global kışkırtmacı ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Pelosi’nin Tayvan’dan sonradan Erivan’a seyahat planı kimlerin alay malay yürüdüğünün delili, zamanlama bakımından karışık ve sorumsuz aynı ziyarettir. Anlaşılıyor kim Türkiye’yi ve Türk milletini ciharıyek taraftan kuşatma altında tutuyorlar. Ayrımsız yanda Ermeni çeteleri, farklı yanda Yunan kepazeliği, bire bir yanda güney sınırlarımız süresince tahriklerini sürdüren yıldırı örgütleri, ayrıksı yanda global baskılar.”

Bahçeli’den Miçotakis’e tepki

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis’in Türkiye’ye “şeb hulul ruz gel” dediğini hatırlatan Bahçeli, “Geliriz gelmesine ama gündüzünüzü tün üzere örtmeye, tacizlerinizin bedelini misliyle ödetmeye seve seve, çift çift, kanımızla, canımızla geliriz. Geldiğimizde Miçotakis’i korumaya hangi efendilerinin hangi bile güvendiği hisse senedi birlikçi çevrelerin gücü bile yetmez. Hedef Türk milletidir, zırh çekenler ise küresel emperyalizmin kıya devriyesine çıkarttığı vatansızlardır.” şeklinde konuştu.

Bahçeli, tarihin yeryüzü şişman içtimai göz projesinin hükümet marifetiyle hayata geçirildiğini belirterek, 81 ilde ve tekmil ilçelerde 2023-2028 yılları arasını kapsayan süreçte 500 bin içtimai göz, 250 bin göz gayeli arsa, 50 bin hareket yeri fora etmek vasıtasıyla millete kadir benzeri bakım için kolların sıvandığını dile getirdi.

CHP’nin İzmir’bile milyon dolarları ödeyerek dinleti düzenlediğini belirten Bahçeli, CHP’nin bühtan atmakla, yapılanı aşağılamakla, mazi makul dediği kanunları zaman Esas Mahkemesine taşımakla çalışır olduğunu anlatım etti.

“Kılıçdaroğlu’ndan dahi solcu üstelik imkânsız”

Bahçeli, Kılıçdaroğlu’nun “ego birlikte milliyetçiyim, ego dahi ülkücüyüm” gürültüsünü çıkarmasının anlamsız olduğunu dile getirerek, şöyle devam etti:

“Yıldırıcı Demirtaş’ın göğsüne madalya asmayı düşünen tıpkı şahısla ulusalcılık tıpkı sinede, bire bir vicdanda, aynı fikirde barınamaz, yaşayamaz. Bir bedende hem şeytan hem birlikte ferişte gayrimümkün, helal aşa yasak katarak kanı tamahkâr, Kılıçdaroğlu’ndan üstelik solcu birlikte olanaksız. Düşkünlük ittifakı Türkiye’nin karşısında, Ulusçu Hareket Partisi ve Cumhur İttifakı Türkiye’nin tarafındadır. Mezellet ittifakı, İmralı canisinin, teröristbaşı Gülen’in, PKK’nın, Firavun’un, müstevlilerin, sömürgecilerin yanındadır, Milliyetçi Akım Partisi ve Halk İttifakı Kayseri’nin, Nevşehir’in, Niğde’nin, Aksaray’ın, Kahramanmaraş’ın, mazlumların, gariplerin, ülkemizi büyütme, ihya ve zenginleştirme mücadelesi veren hisse senedi adamlarımızın arkasındadır. Biz, özgür ve zihayat Türkiye’den tarafız. Biz, feda edilecek biricik bir insanımız yok, alay malay Türkiye’yiz diyen tarafız. Tığ, zalime Ağır, mazluma Yunus olan tarafız. Tığ, global oyunlara karşı milli duruştan tarafız. Çağrımız, ‘önce ülkem ve milletim’ diyen herkesedir. Çağrımız, ‘bu ulus, bu vatan, bu bayrak benim’ diyen herkesedir. ‘Paylaşılacak vatanım, vazgeçilecek insanım yok’ diyen seçkin vatan evladıyla yolumuz birdir. ‘Tığ birlikte Türkiye’yiz’ diyen tümce bu milletin özbeöz evladıdır.”

Alandakilere 2023’te sandığa gitmeleri ve Topluluk İttifakı’na düşünce vermeleri çağrısında mevcut Bahçeli, Kayseri’den çok ümitvar şekilde ayrıldığını söyledi.

Merhum Alparslan Türkeş’i anan Bahçeli, sözlerini Dadaloğlu’nun “Fehamet Mevlam senden benzeri dileğim var (Kadın eyleme)” şiirini okuyarak sonlandırdı.

(Bitti)Share: