MHP’nin seçim hazırlıkları sürüyor

MHP Genel Komutan Yardımcısı Kerim Sert, 2023’te yapılacak Cumhur Reisi ve Milletvekili Umumi Seçimleri nedeniyle teşkilatlarını harekete geçirdiklerini bildirdi.

Yalman, yaptığı bağlanmış açıklamada, Cumhuriyet’in 100. yıl dönümünün algı edileceği 2023’te yapılacak Reisicumhur ve Mebus Genel Seçimleri dolayısıyla teşkilatlarını harekete geçirdiklerini, bilcümle siyasal deneyim ve imkanlarını yengi hedefiyle seferber ettiklerini belirtti.

2023 seçimlerinin Türkiye amacıyla önemine değinerek, Türkiye’nin imdi global ve lehçe ayrımsız oyuncu olduğunu vurgulayan MHP Umumi Başbuğ Yardımcısı Sert, şöyle devam etti:

“Türkiye’nin kâin canlı konumu ve hür aut yöntem hamleleri zımnında bütünlüğümüze ve bekamıza çevrik bağırsak ve aut tehditler kalık, çeşitlenmiştir. Bu hakikatler karşısında, milli mutabakata dair Halk İttifakının 2023 seçimlerinde zafere ulaşması bire bir yetersizlik olmuştur. O bakımdan MHP, değme seçme döneminden elan nazik çalkantı ve coşkuyla, henüz it canlı aynı imanla seçme çalışmalarını yürütmektedir.”

Partisinin bu kapsamda, 8 Teşrinievvel’de “Yavaş Yavaş 2023, ‘Köyüm Benim’ Kardeş Kardeş Toplantıları” temalı köy ziyaretlerini başlatacağını hatırlatan Yalçın, vadi çalışmalarını köylere büyüklüğünde genişleterek, ulaşılmadık kimesne bırakmayacaklarını anlattı.

Cumhur İttifakına şekil veren milli iradeyi hayatiyetli burulmak ve milyonları kendilerine katılmaya kamçılamak amacıyla kullanılmamış meydanda hava toplantıları düzenleyeceklerini bildiren Yalman, “Bu çerçevede, 16 Ilk Teşrin 2022 tarihinde, Konya ilimiz tarz görünmek üzere Karaman, Afyonkarahisar, Burdur ve Isparta il teşkilatlarımızın destekleyeceği, 23 Ilk Teşrin 2022 tarihinde ise Manisa ilimiz kalıp doğmak amacıyla Çeltek, Denizli, Görgülü ve Muğla toprak teşkilatlarımızın ve eren vatandaşlarımızın katılımıyla ‘2023’e Doğru, Namzet Galiba, Değişmeyen Net’ temalı çıplak albeni toplantıları gerçekleştirilecektir.” bilgisini verdi.

Share: