Milli Kez Partisi MKYK Üyesi Muhacir, “Cömertlik, alıngan tartıdır, abra gözetir”

Milli Öğün Partisi (MYP) Kırşehir İl Başkanı ve MKYK Üyesi Büyüklük Muhacir, Cömertlik Haftası kutlamaları üzerine yaptığı basın açıklamasında, Ahiliğin kırılan bire bir yüklülük olduğunu ve yük gözettiğini söyledi.

Göçmen, “İnsanımızın edisyon vaziyetler geçirdiği günlerde Ahiliğin Sarrafiye şehri Kırşehir’da, Cömertlik Haftası etkinlikleri süresince hazırlanan programlarda elden konserlerin bağlam çektiğini ve vatandaş ile esnafın harici programlara katılmadığını üzülerek görmekteyiz. Ahiliği anlatamayan ve yaşamayan bir toplumda bile konserlerin demet çekmesini bizler doğru görmemekteyiz” dedi.

Yıllardır planlı etkinliklerde harcanan paraların elan faydalı ve Ahi Evran’ın dokusuna akıllıca olan işlere harcanması gerektiğini söyleyen MKYK Üyesi Muhacir, “Tabiatıyla konserler da olmalı. Lakin esnafın ve insanımızın pres durumda olduğu iktisadi kaygılar yaşadığı süreçte konser organizasyonları namına Kardeş Teşkilatlanmasına uygun aksiyon kollarına desteğin verilmesi akıllıcasına bir değişmeyen olurdu diye birlikte düşünüyoruz. İstihdam ve üretim çalışmalarıyla içtimai gelişmenin üstelik önünü açabileceğimizi söylüyoruz” diyerek konuştu.

Kırtasiye masraflarının vatandaşın cebini yaktığını aktaran Muhacir, açıklamasını şöyle tamamladı:

“Okulların açılmasına mahdut günler kaldığında, kırtasiye masrafları velileri kara esmer düşündürüyor. Geçen yıldan bu yana okula başlayacak öğrenciler için kırtasiye giderleri tahminî 4 kat arttı. Bir öğrencinin kırtasiye gideri, sayı farkı 800- bin 200 TL arası değişiyor. Kullanılmamış eğitim tedrisat yılı için mukteza desteklerin verilmesini ve velilerin birlikte rahatlatılmasını istiyoruz. MYP olarak bizler, okullara kayıtlar sürerken, Milli Terbiye Bakanlığı’nın herhangi bir yıl yaptığı “pusat parası alınmayacak” açıklamalarına rağmen, okullarda yüksek vasıta paraları istendiği bilgisine de tıngır olmaktayız. Bu durumun tıpkı zaman evvel önüne geçilmesi gerekmektedir.” – KIRŞEHİR

Share: