Milyonluk kapkaç anbean kamerada! Ruz vakti 7.5 milyon TL’sini çalıp götürdüler

Merkezefendi ilçesi Saraylar Mahallesi’nde meydana mevrut olayda açacak sahibi E.G. ve yanındaki can, zarfında yüklü miktarda servet olan poşetin bulunduğu belli belirsiz ticari aracı park yeri ettikten bilahare otoparkta oturmaya başladı. Takip edildiklerini anlamayan düet oturduğu esnada yüzünde maske, elinde de levye bir demir parçası olan tıpkısı sakil etrafı kontrol etmeye başladı.

BÖLGEDEKİ ESNAF VE VATANDAŞLAR YADIRGATICI GEÇİRDİ

Tıpkısı müddet gezindikten sonradan harekete geçen keleş, elindeki levyeyle aracın arka camını patlattı. Saniyeler içre poşeti kayran adamı ayırt eden ikili, derakap kaçan kişinin peşine düştü. Uzun süren kovalamacada üstünkörü kayıplara karıştı. Güpegündüz vatandaşların gözü uğrunda gerçekleşen olayın arkası sıra bölgeye çok sayıda düzenlilik gücü atıf edildi. Olay hesabına giden ekipler, mağdurlarla görüşerek laf hakkında bilgelik aldı. Paranın miktarı ve gayrı bilgiler konusundaki çatışık ifadeler üstüne ekipler güvenlik kameralarını inceledi. Mağdurlar ifadeleri kırılmak amacıyla karakola götürülürken, araçta birlikte tetkik gerçekleştirildi. Bölgedeki esnaflar ve vatandaşlar milyonluk kapkaç olayında güdük mütemadi şok geçirdi.

“GÜPEGÜNDÜZ 7.5 MİLYON TL’SİNİ ALIP GÖTÜRDÜLER”

Olaya tanık olan Paha Kayaç, “Ben koşuşturmalar olduktan sonradan olayın olduğu noktaya geldim. Arabanın camını kırıp, içinden 7.5 milyon TL dünyalık çalmışlar. Arabayı kullanan can ile paranın sahibi kişi, parayı çalan kişinin peşinden koştu. İlerden geri akıllıca gelirken ben gördüm. Arabanın camının münkesir olduğunu ayırt ettim. Yazıktır, şehrin içinde dalgündüz 7.5 milyon TL’sini alıp götürdüler. Tığ dahi hisse senedi yapıyoruz ve sağa sola dünyalık götürüyoruz. Hepimizin başına de gelebilir. Polisler olay hesabına geldi. Bu olayın yaşandığı noktada alıcı görüntüleri bulunuyor. Umarım kıygın olan arkadaşın parası gene namına ulaşır” dedi.

O ANLAR KAMERAYA YANSIDI

Milyonluk kapkaç andaç iş yerlerinin düzenlilik kameralarına yansıdı. Görüntülerde elinde kırmızı renkte levye olan şüphelinin etrafı kolaçan etmesi, levyeyle camını kırdığı araçtan mal meşgul poşeti alıp kaçması ve kovalama yadigâr düz alıyor.

Öte yandan, cirim üzerine çelişkili tabir sunulan olayda poşetin zarfında 7.5 milyon TL bulunduğu ve paranın ayrımsız döviz bürosuna ait olduğu kanıt edildi.

Share: