Minibüsçüler 1 günce kazançlarını depremzedelere bağışlayacaklar

Bilecik M Plakalı Minibüsçüler Derneği zaman kim kazançları sarsıntı bölgesine bağışlama kararı alırken, müşteriler bu karar sonrası aşkın aşkın ücret vererek onlarda bindi oldu.

Kahramanmaraş’ta yaşanan 7.7 ve 7.6’lık depremlerin arkası sıra 10 ülke etkilenirken, tamlık Türkiye bu iller üzere tek kalpgâh oldu. Bilecik M Plakalı Minibüsçüler Derneği bu kampanyalara bire bir nebze havari olabilmek üzere evire çevire benzeri karara imza attı. Bilecik’te M plakalı minibüsçüler 1 günce kazançlarını deprem bölgesine affetme karar aldı. Bu değişmeyen sonrası kentteki birlik m plakalı minibüslere, ‘Bu aracın bugünkü ocakçı sarsıntı bölgesindeki kardeşlerimize bağışlanacaktır’ pankartı astılar. Bu kampanya sonrası minibüslere binen gâh yolcular dolmuş ücreti haricinde gönüllerinde ne koparsa aşkın mülk vererek, onlarda destek olmaya çalıştılar.

“Kardeşlerimize ufakta olsa aynı katkıda bulunmaktan gelgel duyuyoruz.”

Minibüs sürücü İbrahim Durmaz, cemiyet başkanı ve mülk sahiplerimizin almış olduğu benzeri kararla depremzede ayrımsız nebzede olsa yardımda gezmek üzere böyle ayrımsız girişimde bulunduklarını belirtti. Durmaz, “1 zaman başlamak neredeyse depremzede kardeşlerimize çalıştığımız, kazandığımız paraları depremzede kardeşlerimize aktarmak amacıyla çalışmaktayız. Kardeşlerimize ufakta olsa bir katkıda bulunmaktan alım duyuyoruz. Kalanlara esbak olsun ölenlere Cenabıhak rahmet eylesin, kalanlara Cenabıhak ivedi şifalar versin” dedi.

“Zaman içerisinde ne toplanırsa depremzedelere AFAD üzerinden göndereceğiz”

Farklı tıpkı minibüs sürücüsü Nejdet Kayser ise, “Sarsıntı acılarımızı temas şeyimizi yıktı geçti. Onlarla beraberiz bütün beraberiz. Bugünde istedik minibüsçüler yerine bizlerinde ayrımsız katkısı olsun, ufakta olsa yaraları koparmak, onların sunma ufak duygularında takviye etmek. Onların acısı hepimizin acısıdır. Bizlerinde bu aha ufak tıpkı katkısı olabilirse hangi bahtiyar bize. Türkiye acılar içre yaşıyor şu zaman, yastayız. Yani anlatmak çok tahakküm onlarla birlikte ayrımsız duyguları yaşıyoruz. Tanrı kimseye hakeza tıpkısı dokunaklı vermesin. İnşallah yaraları sunu güdük zamanda saracağız, bizimde ufak tıpkı katkımız olursa ne mutlu bize. Zaman içerisinde ne toplanırsa depremzedelere AFAD üzerinden göndereceğiz. İnşallah ufakta olsa yaraları sarmaya asıl edecektir, umudumuz bu. Bizde elimizden geldiği kadar bu yardımı fethetmek istiyoruz” dedi.

“Hepimiz elimizi taşın altına koymamız lazım, bizimde başımıza gelebilir”

Geçici Ayşe Endişe çokça iyicene bir kampanya olduğunu, insanların birlikte koruyucu olursak henüz iyi olacağını belirterek, “Hepimiz elimizi taşın altına koymamız lazım. Bizimde başımıza gelebilir inşallah hepsi kurtarılır. İnancımız o yavrum üç ayların hürmetine İnşallah altında kimse kalmamıştır. Yardımlarda herkesin eline ulaşır inşallah onu diyebiliyorum ne diyeyim. İnşallah yardımlar hesabına ulaşır, herkesin yardımı yerine ulaşırsa çokça güzelce şeyler evet. Allah yardımcımız olsun hepimizin en çok onların” ifadelerine yer verdi.

Sair tıpkı muvakkat Recai Sürücü ise, “Bilecik Belediyesi gestalt dolmuşlarının yaptığı kampanyaya köle destek oldum. Cenabıhak akseptans etsin. Ülkemizin bu pres dönemde geçtiği süreci inşallah bütün birlikte atlatacağız. Herkesin Tanrı yar ve yardımcısı olsun. Teşekkür ediyorum hakeza bire bir kampanya yaptıkları üzere minibüsçü beylere, dernek yönetimine” dedi. – BİLECİK

Share: