Minik kalpleri ısıtan proje: ‘Kardeşim Üşümesin’

Minik kalpleri ısıtan proje: ‘Kardeşim Üşümesin’

Süper kahramanlar bahtiyarlık getirdi

BURSA – 2013 yılında başlayan ve seçkin sene daha dahi büyüyen ‘Kardeşim Üşümesin’ projesinin bu sene geçmiş durağı Bursa’nın yara köylerinden Dağakça oldu .

Antipatik şita günlerinin gelmesiyle birlikte hem köy okullarındaki miniklerin kışlık kıyafet ihtiyacının karşılanması hem dahi onlara adamakıllı ayrımsız andaç keyiflendirmek için UEDAŞ eliyle hayata geçirilen ‘Kardeşim Üşümesin’ toplumsal sıkıntı projesi, gelişigüzel sene bakım bölgesinde yer düz Bursa, Balıkesir, Çanakkale, Yalova ve Kars’taki ihtiyaç sahibi okullara ulaşıyor.

Bu sene Uludağ üniversitesi Maliye Topluluğu öğrencilerinin bile katıldığı projede miniklere hazırlanan etkinlikler renkli görüntülere sahne oldu. Yüz boyama, dans ve süper kahramanlar kabilinden mütenevvi etkinliklerle miniklerin yüzü gülerken kışlık libas ihtiyaçları bile dağıtıldı. ‘Kardeşim Üşümesin’ projesinin önemine dikkat calip UEDAŞ Umumi Müdürü Gökay Fatih Danacı, ” 2013 yılından bu yana sürdürdüğümüz bu etkinliği İl Milli Eğitim Bilimi Müdürlüklerimizin işbirliği ile gerçekleştiriyoruz. Okullarımızda yavrularımızın uyumlu bire bir çevrim geçirmelerini temin etmek üzere çabalama gösteriyoruz. Bu projeyi gerçekleştirirken ortaöğretim ve üniversitede okuyan öğrencilerle birlikte ilerliyoruz. Çağ boyu süren aynı etkinliğe imza atıyoruz.. Biz bu projeyi sadece bakım bölgemiz olan Cenup Marmara’bile değil tıpkısı zamanda Çağrı Merkezimizin meydan aldığı Kars’ta birlikte gerçekleştiriyoruz. Projemize katılan bindi olan herkese teşekkürlerimizi sunuyorum” dedi.

Projeye gönüllü adına katılan Uludağ Üniversitesi Maliye Topluluğu öğrencileri, miniklere yüz boyama, oyun sahası kabilinden etkinliklerle yaşattığı dörtköşe anlar, renkli görüntülere tayf oldu.

Share: