Minikler Türkiye Halter Şampiyonası Akşehir’de başladı

Türkiye Halter Federasyonu ile Akşehir Belediyesi işbirliğiyle Akşehir’de planlı Minikler Türkiye Halter Şampiyonası 2. Aşama Yarışmaları başladı.

Akşehir Zekai Baloğlu Sınırlanmış Spor Salonu’nda başlayan şampiyonaya Türkiye’nin 20 ilinden mecmu 115 sportmen katılıyor. 27 Ağustos Ahzüita haset sona erecek şampiyonanın evvel gününde 40 kilo erkeklerde Arazi Köleoğlu, 35 kilogram erkeklerde Çelebi Karataş, 36 kilo kızlarda Tamanına Süleyman, 40 kilo kızlarda Zeynep Süra Alp, 44 kilo kızlarda Ayşegül Aletirik birinci oldu. Dereceye giren sporculara madalyaları şampiyonayı izleyen tören düzeni aracılığıyla verildi.

Madalya takdimi öncesi enformasyon eden Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Talat Adlı, şampiyonaya familya sahipliği yaptığı için Akşehir Belediyesi’ne teşekkürname ederek, “İnşallah burada düzenlediğimiz bu platformda geleceğin Naimlerini, Halillerini ve birçok milli sporcuları, şampiyonları yetiştireceğiz. Canan minikler sükse tek zaman uzak değildir. Başarının yarısı yürekten inanmaktır. Siz inanırsanız ve hocalarınıza güvenip azimle çalışın. Devletimizin seçkin temsilcileri, büyüklerimiz, atalarınız hepsi sizin geleceğiniz amacıyla ceht gider etmektedir” dedi.

Akşehir Belediye Reisi Salih Akkaya üstelik, hakeza fena hâlde ayrımsız şampiyonaya sülale sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını rapor ederek, “Gençlerimizin hayatlarını şekillendirmesi ve sporun evrenselliğinin yaşatılması itibarıyla bu iyicene organizasyona familya sahipliği fora etmek bizleri onurlandırdı. Belediyemiz kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetleri desteklemeye ve ev sahipliği yapmaya fazlasıyla önem veriyor. Bu çerçevede 20 ilden katılan 105 halterci şehrimizi temsilen katılan 10 halterci ile toplamda 115 sporcu 14 ayrı sıklette yarışacak, başarılar diliyorum. Evveliyatı Osmanlı’ya dayanan halter branşı, günümüzde gençlerimizi sporun kucaklayıcı gücüyle sarıyor, ızdırap alışkanlıklardan uzaklaştırıyor. Bu nedenle Akşehir Belediyesi olarak sporun ve sporcunun değme zaman yanındayız ve yer şişman destekçilerindeniz. Gayemiz bol bir cahillik, domuzuna insanlar beslemek ve mesai veren eğitmenlerimize bindi olmaktır” diye niteleyerek konuştu.

Bergüzar töreninde Akşehirli milli halter sporcuları Nuran Dik, Hatice Karagöz ve Halil Ergün birer gösteri kaldırışı yaptılar. Akşehir Belediyesi Avrupa ve Türkiye’de mertebe yapan bu sporcuları birlikte altınla ödüllendirdi. Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Talat Ünlü, şampiyonaya destek veren tören düzeni üyelerine dahi birer plaket arz etti. Hediye törenine Akşehir İlçe Kaymakamı İsmail Küreci, Garnizon Başkan Vekili Ilçebay İbrahim Polat, Cumhuriyet Başsavcısı Abdulhamit Durgut, kaymakamlık protokolü, kamu gurur müdürleri, sporcular, antrenörler ve vatandaşlar katıldı. Bökelik, türlü kilolardaki sporcuların yarışlarıyla 27 Ağustos Cumartesi günü sona erecek. – KONYA

Share: