MTV ikinci taksit ödemeleri başladı

Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) yılda iki nöbet ödeniyor. Bu idrak aracın yaşı, motor hacmi ve hangi pusat grubuna girdiğine bakarak değişik şekillerde hesaplanıyor. 2022 yılı amacıyla geçmiş taksiti ödeyen vasıta sahipleri, ikinci ödemelere dair araştırmalarını yoğunlaştırdı.

Dirimsel İdaresi Başkanlığının (GİB) genel ağ sitesinde vadi alan duyuruda, söz konusu verginin ifa detaylarına ilgili bilgilere düz verildi. Buna göre, MTV ödemeleri, GİB’in internet sitesi üstünde bulunan İnteraktif Kazanç Dairesi uygulaması üzerinden veya GİBMOBİL uygulamasıyla cümbüşlü telefonlardan ödenebilecek.

Anlaşmalı bankaların itimat kartları, vezneci kartları ya da yabancı ülkede cıvıltı gösteren bankaların emniyet kartları, vezneci kartları ve farklı ödeme yöntemleri ile ödeme olanaklı olacak.

Ödemeler antrparantez anlaşmalı bankaların şubelerinden, alternatif ifa kanallarından (genel ağ ve telefon bankacılığı ve cıvıl cıvıl bankacılık üzere), PTT iş yerlerinden ve bütün vergi dairelerinden bile yapılabilecek.

MTV ödemesi için mükellefler, İnteraktif Rüşvet Dairesinin internet sitesinde “Hızlı Ödeme” bölümünden şifre girişi yapmadan “MTV Ifa” alanına elden plaka ve TC etiket numarası bilgilerini girerek borçlarını görüntüleyip ödeyebilecekler.

Ödemeler amacıyla son gün 1 Ağustos 2022 (31 Temmuz 2022 resmi tatile rastladığı amacıyla) kendisine belirlendi.

MTV ödemeleri üzere serencam periyot

 

TEB’den MTV ödemelerine faizsiz taksit imkanı

 

MTV artış oranı belirlendi… Ne çevirici hangi kadar MTV ödeyecek?

 

Share: