Mualla Usta Başarır’dan Vekil Soylu’ya: “Türkiye’nin Geleceği, Güvenliği, Huzuru İçin İstifa Etmelisin”

CHP Sazak Mebus Mürtefi Maharetli Başarır, Sırp Mafya lideri  Vukotiç’in hudut dışı edildiği argüman edilmesine karşın İstanbul’da öldürülmesine ait İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya tepki gösterdi. Başarır, ” Türkiye’nin geleceği, güvenliği, huzuru amacıyla istifa etmelisin. Illet dünyadaki mafya, suçlular bu ülkede yakalanıyor? Çünkü senin foto albümüne bakıyorlar. Bu ülkenin hakeza tıpkısı içişleri bakanı var tığ üstelik bu ülkede olmalıyız, diyorlar. Sen hakeza resimler verirsen, bu mafyalar; Sırp mafya, Afgan mafya, IŞİD’li caniler bu ülkeye gelip emanet hakkını kendinde görür” dedi.

CHP Sazak Saylav Büyük Mahir Başarır, Türkiye marifetiyle sınır dışı edilen ve Interpol eliyle al bültenle aranan Jovica Vukotiç’in İstanbul’da öldürülmesi ile ilişik İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya reaksiyon gösterdi Başarır, konuyla ilişik zaman yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“TÜRKİYE’NİN GELECEĞİ, GÜVENLİĞİ, HUZURU İÇİN İSTİFA ETMELİSİN”

“Soylu’nun hudut dışı ettiğini tez ettiği, tıpkı mafya liderinin İstanbul’da çatışmada öldürüldüğünü öğrendik. Bire Bir husus Afgan tıpkı mafya liderinin Almanya sınır dışı ettikten sonradan Beşiktaş’ta yaşadığını söylemiştik. Demincek söylemek isterim, iki askerimizi diri diri yakan IŞİD’li iki militan Antep’te ve İstanbul’da görülmüştü. Süleyman Soylu’nun görevi bu mu? Tıpkı nazır, ülkesinin asayişinden, güvenliğinden sorumludur. Ama İçişleri Bakanlığı dışında herhangi bir işi işleyen tıpkısı nazır var. Ben eşmek istiyorum; Sayın Vekil senin Türkiye’deki güvenlikten bire bir haberin var mı? Sınırlarımız hangi kadar sakıncasız, ne işi var bu insanların ülkemizde? hudut dışı ettikten sonra izlem ettin mi? Geldiğimiz nokta bu, sen çıktı benzeri güvenlik sorunusun. Güvenliği sağlayamıyorsun ve sağlayacağına karşı on paralık umudumuz bulunmayan. Türkiye’nin geleceği, güvenliği, huzuru amacıyla ricat etmelisin. Yakışmıyorsun bu ülkeye. Neden dünyadaki mafya, suçlular bu ülkede yakalanıyor? Çünkü senin gösterici albümüne bakıyorlar. Bu ülkenin böyle aynı içişleri bakanı var tığ dahi bu ülkede olmalıyız diyorlar. Sen böyle resimler verirsen, bu mafyalar; Sırp mafya, Afgan mafya, IŞİD’li caniler bu ülkeye gelip kişi hakkını kendinde görür.”Share: