Mudanyalı vatandaş: “Öz yataklarına bahçe yaptılar”

Mudanyalı yurttaş: “Dere yataklarına bostan yaptılar”

Bursa ve çevresinde esbak meydana mevrut dominant felaketinin en çok etkilediği Mudanya’da yaralar sarılıyor

BURSA – Bursa ve çevresinde mazi meydana mevrut baskın felaketinin bildirme çokça etkilediği Mudanya’da yaralar sarılıyor. Mudanya Halitpaşa Mahallesi’nde ikamet eden tıpkısı yurttaş Münasebetsiz Öz’nin içine kent sakinleri yoluyla yer doldurularak bostan yapıldığını sav etti.

Bursa’da esbak meydana gelen baskın felaketinden yeryüzü çok etkilenen Mudanya ilçesinde Bursa Büyükşehir Belediye BUSKİ ekipleri ve Mudanya Belediyesi, AFAD yaraların sarılması için canla başla çalışmalarını sürdürüyor. Dominant sularının sunma çokça vurduğu Mudanya Halitpaşa Mahalle sakinleri Bed Dereye kent sakinleri marifetiyle domates, fasulye ekilmek amacıyla bahçe yapıldığı sav edildi.

Halitpaşa’da dükkanı dominant suları ve çamurla dolan Makbule Erdoğan, “Yukarıdaki sitenin orada tıpkı çınar var ancak onun beraberinde serbest aynı kayran var. Orada seçkin yıl domates, fasulye ekeceğiz diye niteleyerek derenin içine bostan yaptılar. Yıllardan beri, o bahçeyi kaldırtamıyoruz. Mevrut ekiplerle kavga ettiler. Geçenlerde 5-6 zaman yakın yazdım yetkililere, geldiler amma kent sakinleri ortalığı yıktılar. Çınar ağacını kaldırın dedim, çünkü sabık kim selde şeş oyuldu kökleri dışarıda kaldı devrilecek diye niteleyerek söyledim. Onun yanındaki bahçe güçlük çıkartıyor. O bostan derenin akmasını engelliyor. Birkaç evvel Büyükşehir Belediyesi yetkilileri geldi, bibi orada bahçeyi kaldırtmıyorlar. Hala orada domates ekmeyi düşünüyorlar. Bizim dükkanımızda kötülük çokça fazla, temizlemeye çalışıyoruz. Geçen posta başımıza geldi amma bu büyüklüğünde değildi” diye niteleyerek konuştu.

Vatandaşlar ekiplere müzaheret ediyor; “Dereler ıslahat olmuyor”

Halitpaşa Mahallesi’nde tüvana Mustafa Gürel ise “Mudanya’nın Dalavereli Deresi tashih olmuyor. Bir derenin 8-10 yılda tıpkı tashih olması gerekiyor. Bu düzelti olmadığı üzere dere taştı. Halitpaşa etrafına bu selin zararı oldu. Eski mahallelerde bu kadar yok. Bilcümle iş bu derenin tashih olmaması ve taşmasından ibaret. Tığ burada haddinden fazla evire çevire benzeri sahn yaşıyoruz. Bizim evimiz faziletkâr birinci kat olduğu üzere direniş duvarlarını yüksek yaptık. Bizim evimizde hasar namevcut amma biz elimizden geldiğince ekiplere destek veriyoruz.Share: