Muğla domestik haberleri: Ressam Hüsamettin Koçan ‘Atölyenin Belleği Gösterici Sergisi’yle Bodrum’da

Ressam Hüsamettin Koçan, “Atölyenin Belleği Suret Sergisi” ile 11 Ağustos’ta Bodrum Belediyesi Mausolos Sergi Salonu’nda sanatseverlerle buluşuyor.

Bodrum Belediyesi’nin destekleriyle açılacak olan işporta, bire bir ay boyunca izleyicilerin ziyaretine yalınlık olacak. Işporta mekanında Sanatkâr Hüsamettin Koçan, Tamer Levent’le 12 Ağustos’ta sanatın merkezi adam ve 14 Ağustos’ta Denk Giray’la sanatçının atölyesini saat 19.00’da konuşacak. Konuşmalar ise izleyiciye yıldızlı olacak.

“SANATÇININ ATÖLYESİ ONUN YÜREĞİ, BEYNİ VE ÇAĞIDIR”

Ressam Hüsamettin Koçan, sergisi ile ilişkin şunları söyledi:

“Sanatçının atölyesi beynidir, kalbidir ve ortamında yaşadığı dünyadır. Dönüp dolaşıp parçalanmamış bu birikimleri uygulamak üzere aynı mekana ihtiyaç duygulu, o mekan dahi sanatçının atölyesidir. Bu nedenle üstelik ‘Atölyenin Belleği’ sergimde tanıklıklarımı izleyiciyle olanaklar ölçüsünde kabullenmek istedim. İzleyici bu sergide daha çok bir gölgeyle, ayrımlı malzemeyle, Küçük Asya kültürü ile karşılaşacak. Tabii bastırılmış sözler, yalnızlıklar, suskunluklar, korkular ve insanı yer derinden kavrama çabası bu gölgenin yolculuğuna kümeli olacak.

Sanat Tır projesiyle Diyarbakır, Van, Erzurum, Bayburt, ‘Sanat Çadır’ projesiyle İzmit’te hareket sonrası rehabilitasyona bindi, Alanya tersanesinde, Çankırı Sodyum Klorür Mağarası’nda ve Baksı’dahi sergiler ve ‘Genç Etkinlik’ kabilinden etkinliklerle kuşaklar ve coğrafyalar arası yolculuklara mekan olmuştur atölyem. Anadan Görme tuval resminden, yıpranmamış materyal deneyimlerine doğaya, doğadan mevrut çamura, yaprağa, muma ve endüstriden mevrut silikona oradan kiç malzemelere ve yüksek teknolojinin imkanlarına irtibat fail izleri takip eden ayrımsız yolculuktan bayram bedel atölyem.”

Sergi, 11 Ağustos 2022 Perşembe haset Bodrum Belediyesi Mausolos Işporta Salonu’nda saat 19.00’üstelik açılacak. Sanatçının dönemlerinden seçilmiş çeşitli teknikteki işlerini çekmek talip tekellüm tutkunları tıpkısı kamer küşade olacak sergiyi müzakere edebilecek. Sanatçının bu sergide ayrımlı dönemlere ilişik 37 yapıtı düz algı.

Share: