MÜSİAD Diyarbakır Idarehane Başkanı Bozkuş, 5. Bölge Rüesa Toplantısını değerlendirdi

Hür Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Diyarbakır Büro Başkanı Mehmet Bozkuş, Diyarbakır’da yapılan 5. Mıntıka Rüesa Toplantısını değerlendirdi.

Bozkuş, Diyarbakır Şubesinin familya sahipliğinde MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı, genel komutan yardımcıları ve şube başkanlarının katılımıyla düzenlenen toplantının mübarek geçtiğini belirtti.

Yoğun ilişki gösterilen toplantıda mıntıka ekonomisinin öneminin anlatıldığını kaydeden Bozkuş, şöyle bitmeme etti:

“Bölgede kullanılmamış açılan fabrikaların, endüstri sitelerinin, üretime, dış satım ve istihdama kattıkları ve bölgenin heveslendirme desteklerle adeta büyük bire bir istihsal üssü haline geldiği anlatıldı. MÜSİAD’ın Diyarbakır ve nahiye amacıyla neler yapabileceği, üretim, istihdam, ihracat ve yatırıma müteveccih birçok projeler konuşuldu. Konuşmaların devamında hamaset ve huzurun bölgemize yatırımı, sanayileşmeyi ve istihdamı gelişigüzel getirecek. Diyarbakır’ın 2022 ihracatı geçen yıla oranla yüzde 35 üzere kalburüstü benzeri çoğalma göstermiştir. Gelişigüzel sabık periyot dış satım rakamlarının büyüyerek artacağını civar görüyoruz. Artması üzere üstelik himmet göstermeye devam edeceğiz. Batman’da yapılan Yapı Zirvesi ve Diyarbakır’da yapılan toplantı bölgemizin ekonomisine ve kalkınmasına yardım sağlayacaktır.”

Share: