Nazır Kasapoğlu: “Konya’da binlerce sporcuyu çokça iyice tıpkısı şekilde misafir ettik”

Deneyimsizlik ve Spor Bakanı Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu, Konya’nın aynı medeniyet sembolü olduğunu belirterek, Konya’ya 54 ayrı ülkeden gelen binlerce sporcuyu haddinden fazla güzel aynı şekilde mihman ettiklerini söyledi.

Toyluk ve Spor Bakanı Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu, AK Tümen Konya İl Başkanı Hasan Angı’yı ziyaret etti, düzenleme mensuplarıyla ayrımsız araya geldi. Ziyarette mütekellim İl Başkanı Hasan Angı, çetin tıpkısı iş döneminde 5. İslami Dayanışma Oyunları’nı gerçekleştirdiklerini kaydederek, “Bakanımıza ve kamu ekibine teşekkürname ediyoruz. Acun çapındaki bu balaban organizasyona Konya ev sahipliği yaptı. Esasen itibaren tesisleşme adına hem de davetlilerin dimdik tıpkısı şekilde mihman edilmeleri için bakanımız muttasıl çalıştı. Konya üzere ve ülkemiz amacıyla iri bir organizasyondu. İslam İşbirliği Teşkilatı’nın 5. oyunlarının Türkiye’dahi işlenmiş olması, katılımın en son düzeyde olması ülkemiz yerine iri bir vergi. Bu şehir bayrı benzeri kent. Selçuklu’dan günümüze mevrut, geleneklerini yaşatan, karı sahipliğini göre yapmaya çalışan bire bir şehir. Epey spor ast yapılarıyla bu arada gelecekte birlikte dokuz canlı çokça nazik organizasyonların yapılabileceğini üstelik herkes görmüş oldu” dedi.

Bakan Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu dahi, tahminî ayrımsız aydır Konya’birlikte olduklarını hatırlatarak, “Hem çalışmalarımız vesilesiyle hem Konya 2021 hazırlıkları vesilesiyle metanetli çok el bire bir araya geldik. 5. İslami El Birliği Oyunları’nı üstelik el birliğiyle, çok adamakıllı tıpkısı familya sahipliğiyle çıktı tamamlıyoruz. Bu akşam üstelik kapanış töreniyle inşallah yer sunturlu şekilde tamamlayacağız. Konya tıpkı medeniyet sembolü. Bir arzu zenginliğinin sunu dallı güllü mesajını veren bir şehir. Bu şehirde 54 ayrı ülkeden gelen binlerce sporcuyu hamdolsun haddinden fazla adamakıllı benzeri şekilde misafir ettik. her bir misafirimiz memleketlerine çokça ama haddinden fazla bahtiyar bire bir şekilde dönüyorlar. Haddinden Fazla güzel hatıralarla ayrılıyorlar. Bu bir konukseverlik anlayışının, düzenleme becerisinin neticesidir. Bu bayrı şehre, bu fena hâlde halka da çokça adamakıllı yakıştığını bilcümle birlikte görüyoruz. Ben bu vesileyle tam Konyalı kardeşlerimize ilgiyle teşekkür ediyorum” diye niteleyerek konuştu.

Bakan Kasapoğlu daha sonraları Murat Belediye Başkanı Mustafa Kavuş ve Karatay Şehremini Hasan Kılca’yı ülfet etti. Kasapoğlu, Kavuş ve Kılca’ya 5. İslami Dayanışma Oyunları’na verdikleri bindi zımnında teşekkürname etti. – KONYA

Share: