Nazır Kasapoğlu’ndan çetin spor diplomasisi

Bilgisizlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Konya’da düzenlenen 5’inci İslami Dayanışma Oyunları sırasında yoğun spor diplomatlık trafiğini sürdürdü.

Deneyimsizlik ve Spor Bakanı Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu, 9-18 Ağustos tarihleri arasında 56 ülkenin katılımıyla planlı aranjman çerçevesinde bir nice ülkeden mevkidaşıyla eke görüşmeler gerçekleştirdi. Icra Vekili Kasapoğlu, 4 binden fazla sporcunun savaşım ettiği oyunlar boyunca; ecnebi ülkelerin temsilcileriyle gençlik ve spor alanında yapılacak çalışmalar ve işbirlikleri noktasında türlü temaslarda bulundu.

Nazır Kasapoğlu oyunlar sürecinde; Özbekistan Spor Bakanı Adkham İkramov, Nijerya Toyluk ve Spor Bakanı Sunday Akın Dare, İran Spor ve Bilgisizlik Bakanı Dr. Seyed Hamid Sajjadi, Mürekkep Fellah Emirlikleri Eğitim Bilimi Bakanı ve Spor Umumi İdaresi Başkanı Dr. Ahmad bin Abdullah Humaid Belhoul Şike Falasi, Çad Gençlik, Spor ve Girişimciliği Ihya Bakanı Mahmoud Ali Seid, Malezya Toyluk ve Spor Bakanı Ahmad Faizal Bin Azumu, Kuveyt Müracaat, Kültür ve Deneyimsizlik İşleri Bakanı Abdulrahman Şike-Mutairi, Azerbaycan Toyluk ve Spor Bakanı Farid Gayibov, Afrika Milli Olimpiyat Komiteleri Başkanı Mustapha Berraf, İİT Genel Sekreteri Hüseyin İbrahim Taha, Suudi Arabistan Spor Bakanı ve ISSF Başkanı Prens Abdülaziz bin Türki Alfaisal bin Abdulaziz Aldatma Saud ile düet görüşmeler gerçekleştirdi.

Bakan Kasapoğlu, ayrıca Konya 5’inci İslami Dayanışma Oyunları’na katılan ülkelerin Milli Olimpiyat Komiteleri temsilcileriyle de mütenevvi görüşmelere imza attı. Görüşmelerde ülkeler ortada bilgisizlik ve spor zemininde yapılabilecek hareket birlikleri gündeme gelirken cemi misafir ülkelerin heyetleri, Konya’daki organizasyonun hangi büyüklüğünde başarılı olduğunun altını çizdi.Share: