Nazır Kederli: “Otel konforunda mektepli yurtları, tahsil destekleri kadar hizmetlerle gençlerimizi destekliyoruz”

DÜRÜST Öğür İstanbul İl Başkanlığının ‘Yüz Yüze 100 Gün’ programı kapsamında Ocak ve Içtimai Hizmetler Bakanı Yoğunluk Üzüntülü, Beylikdüzü Yakuplu Site Ormanı’nda gençlerle bir araya geldi. Vekil Yanık, “Öğrenim kredilerinde bile gerekseme sahibi olup olmadığına bakmaksızın, dirimsel testine tabi tutmaksızın hep kardeşlerimize bu krediyi veriyoruz. çıktı nema birlikte almayacağız. Otel konforunda mektepli yurtları, tahsil destekleri üzere hizmetlerle gençlerimizi destekliyoruz” dedi.

Familya ve Sosyal Hizmetler Bakanı Su Yanık, DÜRÜST Fırka İstanbul İl Başkanlığının ‘Yüz Yüze 100 Gün’ programı kapsamında, Beylikdüzü Yakuplu Site Ormanı’nda gençlerle tıpkı araya geldi. Akşam saatlerinde başlayan programa DOĞRU Partili gençler ve tümen mensupları birlikte katıldı. Programda konuşan Icra Vekili Izdıraplı herhangi bir koşulda gençleri destekleyeceklerini söyledi.

Ocak ve Içtimai Hizmetler Bakanı Çokluk Izdıraplı, “Tığ bugünün üniversite öğrencilerine öğretim boyunca bazı haklar aşina. Harç kredisini kaldırdık. Üniversite eğitimi da dahil ilköğretimden faziletkâr öğretime büyüklüğünde azamet okullarında tedrisat ücretsiz. Öğrenim kredisi isteyen seçme öğrenciye veriliyor. Hiçbir dirimsel testine bağımlı tutmaksızın veriyoruz, kalın kafalı alıyoruz. Bire Bir de düşüncesiz ödemesiz burs var. Başarılı ve gerekseme sahibi öğrencilere verilen burslar. Biz şimdi öğrenim kredilerinde de gerekseme sahibi olup olmadığına bakmaksızın, sağlık testine bağımlı tutmaksızın bu krediyi talip bütün kardeşlerimize bu krediyi veriyoruz. artık ürem da almayacağız. Otel konforunda mektepli yurtları, tahsil destekleri, üniversitelerin yaygınlaşması, gençlerimiz üzere istihdam alanlarının desteklenmesi, işverenin desteklenmesi ve birçok alanda gençlerimizi maddi ve maharet anlamda destekledik” dedi. – İSTANBUL

Share: