Niğde Valisi Belletici, Karayolları Trafik Güvenliği farkındalık etkinliğine katıldı

Niğde Valisi Mustafa Antrenör, Karayolları Gidiş Geliş Güvenliği farkındalık etkinliğine katılarak sürücüleri itimat kemeri takmaları ve trafik kurallarına riayet etmeleri üzerine uyardı.

Ilbay Koç, İl Emniyet Müdürü Adnan Özdemir ve İl Uyanık Komutanı Kıdemli Albay Nihat Özkök ile Niğde-Adana esmer yolu Eminlik Gişeleri aplikasyon noktasında denetimlere katıldı.

Sürücülere kurallara uymaları konusunda ikazda mevcut Ilbay Belletici, çocuklara oyuncak ve pusula bağış etti.

Etkinlikte sürücülere broşür dağıtıldı, kolonya ve çikolata ikram edildi.

Ilbay Antrenör, gazetecilere, vatandaşların can ve mal kayıplarını yeryüzü örgen ıskat etmek için mukteza kontrollerin sabah akşam yapıldığını belirterek, şunları kaydetti:

“Bu denetimler bundan sonra sürat limitlerine uyulmaması, alkollü ve ehliyetsiz vasıta kullanılması, abdestbozan ihlali kadar alanlarda yoğunlaşmakta. Gidiş Geliş idarehane müdürlüğünün sıklet alanında 2022 yılının önceki 9 ayında tahminî 175 bin açacak arama edildi. 31 bin araca dahi kurallara uymadıkları gerekçesiyle cezai muamele uygulandı. Bu denetimlerin olumlu neticesini istatistiklere baktığımız devir görüyoruz. Güzeşte yılın tıpkı oranına bakarak ilçe yerinde ahiret yolculuğu oranları yüzdelik 4,1 düşmüş durumda. Devletin trafik güvenliği namına belirlediği hep kurallar, yaptığı stratejiler, eylemler, vatandaşların tıpkısı tanesinin bile burnu kanamadan gidecekleri yerlere ulaşmaları, sevdiklerine ulaşmaları doğrultusunda. Trafikte benzeri duygusal de kaybetmeye tahammülümüz yok ilkesi ve hedefiyle arkadaşlarımız çalışmaya devam ediyor.”Share: