Niğde’de “Yayalar Kırmızı Çizgimizdir” etkinliği düzenlendi

Niğde’de trafikte yayalara özen kaplamak amacıyla “Yayalar Al Çizgimizdir” uygulaması yapıldı.

Vali Mustafa Çalıştırıcı, İl Güvenlik Müdürü Adnan Özdemir ve İl Açıkgöz Komutanı Albay Nihat Özkök, öğrencilerle Dr. Sami Kişmiri Caddesi’ndeki geçici yolundan geçerek, yaya önceliğine dikkat çekildi.

Çocuklara uymaları müstelzim kavait üzerine uyarılarda mevcut Çalıştırıcı, okulların açılmasıyla trafikte ve palyatif geçitlerinde su oluştuğunu söyledi.

Belletici, şehir genelinde 150 bulaşıcı geçidi bulunduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“Bunların iri oranda boyanmaları tamamlandı. Sakat olanlar de önümüzdeki günlerde şehremaneti, açıkgöz ve emniyetin ilgili birimlerince genişlik kısa sürede tamamlanacak. Çocukların okullarına elan emin gidip gelmeleri noktasında arkadaşlarımız müstelzim tedbirleri alıyor. Esasen bu kapsamda ilde faaliyet gösteren mektepli servislerinin hepsini denetledik, 8’i akla yatkın görülmedi. Onlar üstelik uygun ağıl getirildi. Öğrencilerin engel görmemesi açısından eğitimlerimiz devam ediyor. Bir Tane derdimiz tıpkısı çocuğumuzun birlikte burnu kanamadan sağ selamet evlerinden okullarına, okullarından evlerine gitmelerini çıkarmak.”

Programın ardından Şehit Ömer Halisdemir Kurultay ve Ekin Merkezi’nde 2022-2023 terbiye yılında alınacak düzenlilik-gidiş geliş tedbirleriyle ait İl Milli Yetişek Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü ve İl uyanık Komutanlığı personelince öğretmenlere banak yapıldı.

Share: