Olağanüstü naşir saplantılı aşık, tıpkısı kadını sokak ortasında bıçakladıktan bilahare ifadesi alınıp azade bırakıldı

Pamukkale ilçesine sınırlı Topraklık Mahallesi’nde meydana gelen olayda 6 yaşındaki kızını okuldan aldıktan sonraları eve giden A.E., yolda saplantılı aşığı K.M. ile karşılaştı. Bu esnada yavuklu tacizde mevcut âdem ile karı ortada ağız dalaşı çıktı. Tartışma sonrası kadının kendisine vurmaya çalışmasını hazmedemeyen adam, motosikletini yere atarak bıçak çekti. Kadını çocuğunun gözü uğrunda baldırından bıçaklayan koca, bıçağı ikinci kat kaldırdığında kalbine saplayacakken esnaf Doğan Serinkan eliyle etkisiz arkaç getirildi.

İFADESİNİ ALIP BAŞIBOŞ BIRAKTILAR

Esnaf adamın elinden aldığı bıçağı kenara atarak, şüpheliyi yere yatırdı. Vatandaşların birlikte engelleme ettiği olayın bildirilmesi ile bölgeye ekipler gönderme edildi. Çorlu avrat sinir krizi nâkil çocuğuyla bu arada Denizli Azamet Hastanesi’ne kaldırılırken, münasebetsiz karakola götürüldü. Ekipler düzenlilik kameralarını inceleyerek, bölgede iş yaptı. Daha evvel de bir kadını bıçakladığı öne sürülen suratsız, ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldı. Tedavisi tamamlanan karı ise taburcu edildi.

“İKİNCİ BIÇAĞI KALBİNE SAPLIYORDU”

Aynı an da doğaç engelleme ettiğini rapor eden esnaf Doğan Serinkan, “Ben burada esnafım. İşyerimin önünde bekliyordum ve bir anda bağırış sesleri gelmeye başladı. Ben dışardan baktığımda iki kişinin uğraş ettiğini gördüm. Karı aşkın sesini çıkarmıyordu fakat karşındaki koca küfürler ediyordu. Tabi o anda kadının kızı ise adama ‘Anneme dokunma’ diye niteleyerek bağırıyordu. O tam adam motoruna bütün bindiğinde bıçağı çekip, kadının konusunda doğru yürümeye başladı. Bu tam kadının bıçaklanacağını anladığım dakika alelacele onlara yöneldim. Herif kadını tıpkı posta bıçakladı. İkinci bıçağı kadının kalbine makul saplayacağı anda ben adamı tuttum. Avrat bıçak darbeleriyle yaralanmış ve kanlar akıyordu. Adamın elinden bıçağı aldıktan sonradan bire bir yere bırakmayıp, polisin gelmesini bekledim. Ego iki saniye daha geç kalık olsaydım, herif kadının kalbine bıçağı sokacaktı ve ayrımsız avrat cinayeti henüz yaşanacaktı. Kız çocuğu ‘Annem ölecek mi, annemi kurtarabilecek miyiz, yaşayacak mı, annem olmasa ben hangi yaparım’ kabil sözlerle acı ediyordu. Yaralanan kadının söylediği kadarıyla hücumcu adamın henüz evvel kendisine hastalık vermişliği bulunuyor. Bunun akrabası motoru almaya geldiğinde agresif adamın daha evvel sabıkasının bulunduğunu söyledi. Benzeri zamanda ayrımsız kadını bıçaklanmasından çevre cezaevine girerek 30 yıl kaldığını anlattı” dedi.

“BALA KORKUDAN AĞLIYORDU”

Görüngü çabucak orada bulunan Emre Dâhi, “Biz tepeden aşağıya gelirken kargaşayı gördük ve hangi yapacağımızı anlamadık. Adamın kadını bıçaklamaya çalıştığı esnada aynı arkadaşın saldırganı tuttuğunu gördük. Kadın doğrusu çok korkmuştu. Kadının yanı sıra kız bulunuyordu ve yavru korkudan ağlıyordu. Yanık kadının koluna giren vatandaşlar, ambulansa binmesine apotr oldu” ifadelerini kullandı.

Share: