ÖNDER İmam Hatipliler Derneği üyeleri şarkıcı Gülşen’in ifadelerini kınadı

Sakarya, Kocaeli, Bolu, Düzce, Karabük ve Zonguldak’ta, hanende Gülşen’in mortocu dil cambazı okulları ve mensuplarına yönelik ifadelerine reaksiyon gösterildi.

Sakarya’da Orhan Cami uğrunda düzenlenen basın açıklamasında ekip hesabına konuşan Sakarya İmam Hatipliler Derneği Başkanı Yahya Bakır, mortocu hatip okullarının, eğitim bilimi hayatına baylanlık katan ve ibdai ayrımsız terbiye modeli olarak geçmişten bugüne milyonlarca mektepli yetiştiren kurumlar olduğunu söyledi.

Bakır, mortocu hatip okulu mezunları ve mensupları kendisine ayrımlı ekol türlerine ve bu okullarda okuyan öğrencilere müteveccih herhangi bir tür ayrıştırıcı yaklaşımı tuhaf ve vahim gördüklerini belirterek, “Gülşen isimli tıpkı şahsın konser sırasında mortocu hatip okullarına, bu okullarda okuyan mektepli ve öğretmenlere müteveccih kötü suçlama ve iftiralarda bulunması toplumu aşikâre garaz ve düşmanlığa sevk etmektir. İmam hatip okullarının mensuplarına ve mezunlarına, benzeri zamanda toplumun tamamına saygısızlıktır. Bu kötü ithamı ve iftirayı söz konusu şahsın kendisine motamot reddetme ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Zonguldak

Zonguldak Önder İmam Hatipliler Derneği Başkanı Zekeriya Uçar, site merkezindeki Madenci Anıtı önünde yaptığı açıklamada, önder dil cambazı okullarının, ülkenin gelişmesine ulama sunan, milli irtibat ve beraberliği önceleyen, toplumda sevgi, içtinap etmek ve hoşgörü ikliminin oluşmasına katkıları olan yetişek kurumları olduğunu söyledi.

Uçar, imam hatip okullarının her makule siyasal ve ideolojik tartışmaların dışında kalarak başarılarıyla gündem olacağını vurgulayarak, “Ancak bazı bazı öz çıkarları için takma gündem inşa etmek talip, bu okullara ve mensuplarına saldırarak, hakaret ederek içlerindeki önyargıyı, kini ve nefreti dışa vuran beli bükük kişiliklere birlikte üzülerek şahit oluyoruz.” dedi.

Şarkıcı Gülşen’i ifadeleri nedeniyle kınadıklarını dile getirerek, bunu sineye çekmeyeceklerini ve ahbaplık uğrunda hesap soracaklarını kaydetti.

Kocaeli

Kocaeli’bile adliye önünde toplanan katılımcılar hesabına mütekellim Kocaeli İmam Hatip Mezunları Derneği (KİHMED) Başkanı Uca Küçükkeskin, önder dil cambazı okulu mezunları ve mensupları olarak değişik meslek türlerine ve bu okullarda okuyan öğrencilere müteveccih seçme kalem ayrıştırıcı yaklaşımı çirkin ve ağır sıklet gördüklerini söyledi.

İmam dil cambazı okullarının seçme türlü politik ve ideolojik tartışmaların dışında kalarak başarılarıyla gündem olacağını tamlayan Küçükkeskin, mortocu dil cambazı okullarına ve mensuplarına müteveccih bu saygısızlığı acul kınadıklarını sözlerine ekledi.

Karabük

Karabük Alemdar İmam Hatipliler Derneği Başkanı Hasan Sebep, yaptığı kayıtlı açıklamada, önder dil cambazı okullarının Türkiye’nin eğitim bilimi hayatına zenginlik katan ve özgün tıpkı terbiye modeli olarak geçmişten bugüne milyonlarca öğrenci yetiştirdiğini bildirdi.

İmam dil cambazı okullarının Türkiye’nin gelişmesine ulama sunan, milli kontak ve beraberliği önceleyen, toplumda sadakat, tevakki etmek ve hoşgörü ikliminin oluşmasına katkıları olan eğitim kurumları olduğuna belen fail Yıldırım, şöyle bitmeme etti:

“Ancak zaman zaman kişi çıkarları amacıyla protez gündem yapmak talip, bu okullara ve mensuplarına saldırarak, taşlama ederek içlerindeki önyargıyı, kini ve nefreti dışa vuran beli bükük kişiliklere da üzülerek tanık oluyoruz. Gülşen isimli tıpkı şahsın dinleti sırasında önder hatip okullarına, bu okullarda okuyan mektepli ve öğretmenlere müteveccih tuhaf suçlama ve iftiralarda bulunması toplumu açık kin ve düşmanlığa atıf etmektir. Kişi karşı türel işlem yapılması üzere yanlışlık duyurusunda bulunacak, şikayetçi olacağız.”

Bolu

Bolu Adliyesi önünde toplanan Bolu Alemdar İmam Hatipliler Derneği (BÖLİMDER) üyeleri hesabına konuşan derneğin başkanı Hüseyin Altındağ, şarkıcı Gülşen’in sanatçı kimliğinin altına sığınarak hadsizce konuşmalar yaparak imam hatiplileri karalayama çalıştığını rapor etti.

Altındağ, Gülşen’in konuşmalarına cebin Türkiye’nin 81 ilinde kâin önder hatipliler dernekleri olarak senkronik basın açıklaması ika ve Gülşen karşı cürüm bulunma kararı aldıklarını belirtti.

İmam hatip liselerinin başarısının akıbet yıllarda tezce arttığına dikkati calip Altındağ, “İmam hatipliler bu ülkeye on paralık hainlik etmedi. Terör örgütleriyle bire bir olmadı. FETÖ kapsamında hiçbir ahit ayrımsız şeyin altına girmedi. Alnının akıyla yürümeye bitmeme ediyor. Bu toplumun, camianın, ümmetin imam hatip liselerinden yetişen nesillere haddinden fazla ihtiyacı var.” değerlendirmesinde bulundu.

Düzce

Düzce Alemdar İmam Hatipliler Derneği Başbuğ Yardımcısı Fatih Yıldırım, cemiyet binasında gerçekleştirilen matbuat açıklamasında, mortocu dil cambazı okullarında okuyan öğrencilerine müteveccih seçme soy ayrıştırıcı yaklaşımı bed ve yavaş bulduklarını belirterek, şarkıcı Gülşen’in ifadelerini kınadıklarını tabir etti.

Öte yandan farklı illerdeki toplum örgütü üyeleri, konuyla ait yanlışlık duyurusunda bulundu.Share: