Ordu’da mevlit işleyen depremzede annenin bebeğine “Miraç” adı verildi

“Asrın felaketi” adına nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle Kahramanmaraş’tan ayrılan hamile avrat, bebeğini Ordu’üstelik dünyaya getirdi.

Kahramanmaraş’taki evleri vahim hasar gören Ayşegül ve Alaatin Karaca çifti, iki periyot araçta kaldıktan bilahare yakınlarının davetiyle Ordu’ya geldi.

Fatsa ilçesinde yardımseverlerin desteğiyle tutulan eve yerleşen 5 yabanlık aileden Ayşegül Karaca, özel benzeri hastanede geçkin doğum yaptı.

İkinci çocuklarını kucaklarına düz Esmer çifti, Miraç Kandili zımnında bebeklerine “Miraç” adını verdi.

Hastaneden taburcu olan anne Ayşegül Yağız, AA muhabirine, Kahramanmaraş Çocuk Kütüphanesi’nde çalıştığını ve depremden tıpkısı hafta geçmiş doğum iznine ayrıldığını söyledi.

“Mucize eseri kurtulduğumuzu düşünüyorum.” diyen Kara, “Miraç ikinci çocuğum. Şu zaman ak yazılı bire bir bebek mi, şanssız aynı süt kuzusu mi? bilmiyorum. Veladet mazi sabahleyin gerçekleşti. Çokça şükür sağ selamet yavrumuzu kucağımıza aldık.” dedi.

Esmer, Fatsalı yardımseverlerin kendilerine haddinden fazla havari olduğunu dile getirerek şunları kaydetti:

“Bizim üzere burada eş ayarlamışlar. Dernekler, sivil cemiyet kuruluşları, belediye, kaymakamlık bizler amacıyla seferber olmuş, yegâne canevi olmuşlar. Adi hakeza bire bir özdek beklemiyordum. Ego antrparantez insanlığa olan ümidimi kaybetmiştim. Yani zelzele vesilesiyle bu konuda bundan sonra elan da mutluyum. Herkese çok teşekkürname ediyorum. Herkesten Cenabıhak razı olsun. Çocuğumun odası, eşyaları, seçkin şeyi hazırdı. Ego orada tevellüt yapmayı hayalet ederken bura şans oldu. Hangi yapalım? Şükürler olsun.”

Share: