Orhan Hakalmaz, 30 Ağustos Yengi Bayramı dolayısıyla Serik’te konser verdi

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100’üncü yıl dönümü kutlamaları çerçevesinde, Türk Halk Müziği sanatçısı Orhan Hakalmaz, Antalya’nın Serik ilçesinde fon aldı.

Serik Belediyesi eliyle Çınaraltı meydanında düzenlenen ve vatandaşların bunaltıcı sargı gösterdiği konserde adlı artist Hakalmaz, birbirinden güzelce türküleri seslendirdi.

Serik Şehremini Enver Aputkan, Hakalmaz’a teşekkürname ederek, çiçek ve Serik bıçağı arz etti.

Başkan Aputkan, yaptığı konuşmada, Mustafa Eksiksizlik Atatürk ve cebe arkadaşları ile şehitlere Allah’tan rahmet diledi.

Tarihte Ağustos ayının fütuhat kocaoğlan kendisine ayrı ayrımsız yere eş olduğunu aktaran Aputkan, “Tarihimizdeki fütuhat Türk milletinin ve silahlı kuvvetlerimizin akide, stabilizasyon ve fedakarlıkları sayesinde kazanılmıştır. Halkımız yegâne tıpkı baskı adına bağırsak ve dış odakların ihanetleri karşısında ve yokluklar içerisinde vermiş olduğu Ülkeyi işgalcilerden kurtarma mücadelesi, serencam Başkumandanlık vadi muharebesini kazanarak zafere ulaşmıştır. Bugün burada olmamızın amacı yapılan bu fedakarlıkları anımsamak ve budun olma bilincini bilcümle güçlü tutmaktır.” diye niteleyerek konuştu.

Konsere YANLIŞSIZ Fırka Antalya Milletvekilleri Mustafa Köse ve Kemal Polat ile Cumhuriyet Altını Başsavcısı Burak Erdoğan, İlçe Güllabi Komutanı Üsteğmen Ayhan Aktürk, Protokol ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Konser öncesi ise Serik uray başkanlığınca Şehremaneti uğrunda kâin parkta Suret ve ahali emeği eserlerden oluşan işporta açıldı.

Share: